Trimeris ar žoliapjovė: ką verta įsigyti?

 

trTinkama sodo technika gali užtikrinti, kad net ir pačių sudėtingiausių darbų atlikimas bus malonumas, kurį norėsis kartoti vėl ir vėl. Vejos priežiūrai dažniausiai svarstoma įsigyti trimerius arba žoliapjoves.

Kadangi tiek vienas, tiek kitas padeda atlikti vis kitus darbus – geriausia pirkti abu, tačiau kai neleidžia galimybes ir tenka rinktis – svarbiausia yra įvertinti savo poreikius, kadangi taip paprasčiau rasite tinkamą įrangą.

Galima sakyti, kad žoliapjovės puikiai tinka visiems, kadangi jų valdymas yra labai paprastas ir net vaikai gali tinkamai pašalinti žolę. Tuo tarpu trimeriai reikalauja jėgų, kadangi jų laikymas – nėra paprastas, juolab, pjauti nėra lengva. Juk trimeriai dažniausiai naudojami tada, kai reikalingas sunkiai pasiekiamų vietų tvarkymas. Pirmiausia reikia išmokti tinkamai naudoti įrangą, o tik paskui tvarkyti aplinką.

Žinoma, reikia įvertinti ir tai, kad ne visada įranga skirta greitam darbų atlikimui. Štai daugelis žoliapjovių turi dėžes, kur surenkama nupjauta žolė. Taigi, nereikia papildomai skirti laiko jos surinkimui. Tuo tarpu trimeriai tokios funkcija neturi, tad papildomi grėbimo darbai – būtini.

zol

Kalbant apie galingumą gana sunku pasakyti, kuris variantas yra našesnis. Tiek trimeriai, tiek vejapjovės gali būti daugiau arba mažiau galingos. Nors lyginant galingumą vejapjovės dažniausiai pasižymi didesniais skaičiais, tačiau tikrai ne visais atvejais tai yra pasiteisinantis variantas. Svarbiausia, kad įrangos nebūtų per sudėtinga valdyti. O didesnis galingumas dažniausiai reiškia ir sudėtingesnį suvaldymą.

Kalbant apie manevringumą – trimeriai pasiteisina labiau. Paprasčiausiai jie yra kur kas mažesnių matmenų tad jais ne tik galima lengviau pasiekti sunkiai prieinamas vietas, tačiau taip pat ir atokesnes, kurioms pasiekti reikalingas ilgesnis vamzdis. Taip pat trimeriai naudojami ir kaip krūmų pjovimo įrankis, kaip tuo tarpu vejapjovė tinkamai vejos tvarkymui.

Kainos prasme taip pat sunku pasakyti – kurio varianto kaina labiau atitinka kokybę. Paprasčiausiai kaina tiesiogiai sąlygoja su funkcionalumu, o jeigu Jums reikalinga ši sodo technika – teks sumokėti tiek, kiek reikia, kad galėtumėte ją naudoti.

Tiek trimerius, tiek žoliapjoves galite įsigyti: parkutechnika.lt