„Trispalvės dieną“ minėjo visa Šilutė

trispalve diena  vaikai„Jei yra šventė, tai ją reikia švęsti linksmai“, –  pirmadienį, vasario 16 d., prieš susitikimą su šilutiškiais sakė Vytautas V.Landsbergis.

Džiugu pranešti, kad šiemet Lietuvos nepriklausomybės dienos renginiuose dalyvavo gerokai daugiau nei ankstesniais metais šilutiškių. Į vieningą būrį susirinko visų kartų atstovai. Trispalvėmis juostelėmis išdabinti Gediminaičių stulpai, „Laisvės bėgimas“, koncertas ir dokumentinio filmo „Trispalvis“ peržiūra subūrė pamario gyventojus bei sukvietė paminėti kiekvienam svarbią datą.

Vasario 16-osios minėjimas Šilutėje prasidėjo „Laisvės bėgimo“ renginiu, kurį organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ ir Šilutės sporto mokykla. Distanciją, kuri tęsėsi nuo Verdainės tilto iki Šilutės kultūros ir pramogų centro, įveikti žvarbų ir vėjuotą „Trispalvės dienos“ priešpietį ryžosi per šimtą bėgikų. Pėsčiųjų ir dviračių taku palei Šyšos upę bėgo ir jaunieji Šilutės sportininkai: krepšininkai, lengvaatlečiai, pavieniai asmenys ir šeimos.

Pirmieji trispalvę juostelę finiše pasiekė penki sportininkai iš Šilutės sporto mokyklos. Netrukus paskui juos vienas po kito atbėgo ir kiti dalyviai. Pasipuošę trispalve atributika, nešini Lietuvos vėliavomis bėgimo dalyviai segė trispalves juosteles prie Gediminaičių stulpų, džiugiai fotografavosi atminimui bei vaišinosi išvirta koše ir garuojančia arbata.

Sveikindamas bėgikus Šilutės mero pavaduotojas ir Sporto tarybos pirmininkas Algirdas Gečas pasidžiaugė, kad šiemet šilutiškiai neliko abejingi tokiai svarbiai datai, ir greičiausiems bėgikams įteikė simbolines dovanas. Tarp apdovanotųjų – ir gausiausia bėgime dalyvavusi Šiaudvyčių šeima. Trims šios šeimos atžaloms – dviem penkiamečiams ir aštuonmetei – kelias nuo Verdainės tilto iki Kultūros ir pramogų centro nepasirodė ilgas.

Pynė trispalves apyrankes

„Trispalvės dienos“ dalyviai galėjo ne tik susipažinti su karo technika, kurią pristatė Krašto apsaugos savanoriai, bet ir, užėję į Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė, dalyvauti edukacinėje programoje, kurioje mokėsi pinti trispalves juosteles.

Pinti tokias juosteles mokė Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotoja Viktorija Jurkšaitienė, šilutiškė Irina Būdvytienė, vienuolikmetė Urtė Skobaitė ir Šilutės šaulių 8-osios kuopos vadas Donatas Jaunius.

Šventės dalyviai pynė įvairių stilių juosteles ar apyrankes – nuo senovinių, dar pintų V amžiuje, iki kareiviškų ar šiuolaikinių apyrankių iš gumelių.

Nutiesė giją iki Kovo 11-osios

Popiet šilutiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į neeilinį koncertą – literatūrinę – muzikinę kompoziciją „Trispalvis“. Pokario partizanų dainas perdainavo Pamaryje viešintys V.V.Landsbergis su žmona Ramune ir garsi dainų atlikėja Ieva Narkutė.
Koncerto metu taip pat buvo pristatyta ir nauja akcija „Tas užburtas žodis laisvė – Šilutei ir Lietuvai“: Šilutės krašto žmonės ar anksčiau gyvenusieji Pamario krašte pakviesti įsiamžinti istorijoje.

Artėjant jubiliejinei Kovo 11-ajai, kurią šiais metais minėsime 25 kartą, visi šilutiškiai: švietimo įstaigos, šeimos, pavieniai asmenys, draugai, emigrantai, kviečiami sukurti ir nufilmuoti iki 2 minučių trukmės sveikinimą savo tėviškei ir Tėvynei.

Sveikinimus reikia atsiųsti į Šilutės kultūros ir pramogų centrą, o Kovo 11-ąją, kai minėsime 25-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines, galėsime pamatyti parengtą bendrą sveikinimų medžiagą. Sukurtus sveikinimus galima įrašyti į www.facebook.com/siluteskulturoscentras arba siųsti el. paštu: siluteskultura@gmail.com

Pristatytas dokumentinis filmas „Trispalvis“

Po koncerto pristatytas tik ką Lietuvoje pradėtas rodyti režisieriaus V.V.Landsbergio filmas „Trispalvis“. Jame šilutiškiai išvydo dvylikos pokario kovotojų už Lietuvos laisvę prisiminimus. Iš įvairių žmonių pasakojimų sukrutas apibendrintas pokario laisvės kovotojo portretas – nejuodinamas ir nešviesinamas, autentiškai piešiamas to meto kovų liudininkų, buvusių partizanų ir jų ryšininkų.

Pasakojimus ir vaidybines scenas lydėjo muzikiniai intarpai, kuriuose partizanų dainas atliko Ieva Narkutė ir akordeonininkas Martynas Levickis.

Šilutiškiai „Trispalvės dieną“ paniro į Lietuvos istorijos verpetus, raibuliuojančius įvairiausiomis spalvomis – ir linksmomis, ir jaudinančiomis, ir graudžiomis.

Po dokumentinio filmo peržiūros šventės dalyviai galėjo pabendrauti su pačiu režisieriumi V.V.Landsbergiu.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albumuose:

Vasario 16-oji Rusnėje.

Vasario 16-osios minėjimas Šilutėje.