Trumpai važiavo – brangiai kainavo

Taxi50 Lt už 9 kilometrus, nuvažiuotus taksi. Tiek Žakainių kaimo gyventojas Nikolajus turėjo sumokėti už kelionę namo iš Žemaičių Naumiesčio. Ne pirmą kartą taksi paslaugomis besinaudojantį vyrą tai papiktino, jis nesuprato, kodėl už tokį trumpą atstumą turėjo suploti tiek daug pinigų.

„Galbūt toks brangus įsėdimo mokestis?“, – paskambinęs į „Šilutės naujienų“ redakciją samprotavo jis.

Už 9 kilometrus – 50 litų

Vyras pasakojo, kad taksi paslaugomis tiek pačiam, tiek jo gyvenimo draugei Danutei tenka naudotis dažnai, nes autobusai pro Žakainius važiuoja retai. Ne kartą taksi jie kvietėsi važiuoti iš Žakainių į Šilutę apsipirkti ir visada už 25 nuvažiuotus kilometrus sumokėdavo 40 Lt. Žinant taksi įkainius (1,5-1,7 Lt už km), tai atrodytų normalu.

Vyras buvo šokiruotas tada, kai vieną dieną Žemaičių Naumiestyje nupirkęs vaistų vaikui, norėjo parskubėti namo. Taksi tada jam iškvietė Danutė. Nikolajus apstulbo, kai kelionės pabaigoje taksistas už 9 nuvažiuotus kilometrus išmušė 50 Lt čekį.

Keleivis, aišku, sumokėjo, tačiau nesuprato, kodėl kai taksi važiuoja iš Žakainių į Šilutę (25 km) sumoka 40 Lt, o kai važiavo iš Žemaičių Naumiesčio į Žakainius (9 km), turėjo sumokėti 50 Lt.

Taksi firmos laikosi vienodų principų

Bandydami išsiaiškinti šią situaciją, skambinome į kelias taksi firmas Šilutėje ir visų jų atstovai komentavo panašiai. Jeigu taksi automobilis iš Šilutės iškviečiamas į tolimesnį kaimą ir su klientu grįžta atgal į Šilutės miestą, tai užsakovas moka tik už vieną kelio pusę, jam nereikia mokėti už tai, kad automobilis į susitartą vietą atvažiuoja tuščias.

Nikolajaus atveju taip būna, kai jis taksi kviečiasi kelionei iš Žakainių į Šilutę arba iš Šilutės į Žakainius. Tuomet kilometrų skaitiklis suktis pradeda, kai jis įlipa į automobilį ir važiuoja į numatytą vietą.

Kitokia apmokėjimo sistema yra tada, kai klientas nori važiuoti iš vieno kaimo į kitą Šilutės rajone. Pasak taksistų, klientas turi sumokėti ne tik už atstumą nuo vieno kaimo iki kito, bet ir papildomai už tą kelio dalį, kurią tuščias taksi automobilis atvažiuoja iš Šilutės iki kliento pageidaujamo kaimo.

Taigi kai Nikolajus važiavo iš Žemaičių Naumiesčio į Žakainius, tai papildomai dar turėjo sumokėjo ir už atstumą nuo Šilutės iki Žemaičių Naumiesčio.

Šio principo laikosi visos Šilutės taksi įmonės. Pasak jų, jei klientas nori važiuoti iš kaimo į kaimą rajone, visada iš anksto yra perspėjamas, kad turės mokėti papildomai. Vairuotojai teigė, kad kitu atveju, iš kaimo į kaimą vežti klientus jiems būtų tiesiog nenaudinga.