Trys dešimtys Šilutės socialdemokratų paaukojo kraujo

 

KRAUJO 1Sausio 13-osios išvakarėse VšĮ Nacionalinis kraujo centras pakvietė donorus nemokamai ar už 12 eurų (kaip sugaišto laiko kompensaciją) duoti savo kraujo – 450 ml dozę.

Minėto centro Klaipėdos filialo neatlygintinos donorystės koordinatorė Rūta Ramašauskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog buvo maloniai nustebinta, kad tik pradėjus kraujo davimo procedūrą prie laboratorijos durų išsirikiavo visas būrys žmonių, norinčių paaukoti kraujo neatlygintinai. Juos subūrė rajono socialdemokratai.

Akcija – ne pirma ir ne paskutinė

Savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis sakė vienoje iš televizijos laidų išgirdęs žinią, jog Lietuvos ligoninėse kraujo ir jo komponentų atsargos priartėjo prie kritinės ribos, nusprendė, kad reikia imtis iniciatyvos ir suburti šiai akcijai savo partiečius.

A.Balčytis sakė nesiekiantis, kad jo organizuota kraujo donorų akcija būtų vertinama kaip politinė reklama ar susieta su kokia nors data. Jis pats ne kartą yra davęs kraujo ir mielai dar kartą paaukotų kraujo, bet amžiaus ir sveikatos rodikliai tai jau riboja.

A.Balčytis kreipėsi į savo artimiausius bičiulius – rajono socialdemokratus ir jų rėmėjus, kad jie padėtų Nacionaliniam kraujo centrui papildyti kraujo atsargas ir taip gelbėtų žmones, praradusius didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų ir t.t. Į raginimą atsiliepė daugiau žmonių nei tikėjosi pats inicatorius – per 30. Tai yra apie pusę visų tą dieną duoti kraujo Šilutėje atėjusių žmonių.

A.Bačytis dėkingas uoliausiems akcijos dalyviams Rasai Jakienei, Laimai Žemgulienei, Laimai Gurjanovienei bei Alfredui Gaubiui, kurie pirmieji sutiko dalyvauti akcijoje ir pasikvietė savo draugus.

Saikinga donorystė – sveika ir naudinga

Nacionalinio kraujo centro neatlygintinos donorystės koordinatorė R.Ramašauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad kraujo donorai gali būti užtikrinti, jog jų sveikatai nebus pakenkta. Kiekviena adatėlė, buteliukai mėginiams ir kraujo surinkimo sistemos yra sterilios ir naudojamos tik vieną kartą. Kiekvieno donoro kraujas yra ištiriamas. Taigi tai yra proga įsitikinti, jog esi sveikas.

Pasak R.Ramašauskienės, jau seniai ištirta, kad sveiki žmonės, duodantys kraujo per metus ne dažniau kaip 6 kartus (vyrai) ar 4 kartus (moterys), nepatiria jokio blogo poveikio savo sveikatai. Yra pastebėta tik teigiamų dalykų: donorai greičiau atgauna jėgas po operacijų ar traumų, kai prarandama kraujo.

R.Ramašauskienė sakė, kad praėjusiais metais šilutiškiams – medikei Nijolei Plaipienei bei miestelėnui Stasiui Pociui buvo skirti Garbės donoro žymūnų ženklai. Per 10 metų jie yra davę kraujo daugiau nei po 40 kartų, į neatlygintiną donorystę yra prikalbinę ne vieną savo bičiulį. Tokio pripažinimo donorai jau turi teisę į II laipsnio valstybės pensiją.