Trys pramogautojai kateriu netyčia pažeidė sieną su Rusija

katerisPasieniečiai sulaikė du šilutiškius ir klaipėdietį, kurie dėl neatsargumo kateriu pažeidė sieną su Rusija, įplaukė į kaimyninės šalies vandenis ir grįžo atgal. Pažeidėjams gresia administracinės baudos.

Šeštadienį Šilutės rajone, netoli Kuršių marių Rusnės saloje, tarnybą vykdę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos pareigūnai užfiksavo sienos pažeidimą. Čia į marias įtekančios Skirvytės upės vaga eina siena su Rusija. Toliau ji tęsiasi Kuršių mariomis. Skirvyte plaukęs kateris kirto sieną ir į marias įplaukė Rusijos teritorijoje. Netrukus kateris apsisuko ir vėl kirtęs sieną grįžo į Skirvytę.

Lietuvos pusėje pramogautojus pasitiko tarnybiniu kateriu patruliavę Vileikių užkardos  pasieniečiai. Jie iš Rusijos pusės grįžtančius 42-ejų šilutiškę, 42-ejų šilutiškį bei 26-erių klaipėdietį.

Jiems dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo dėl neatsargumo VSAT pareigūnai pradėjo administracinių bylų teisenas. Bylas nagrinės Šilutės rajono apylinkės teismas. Pažeidėjams gresia baudos nuo 250 iki 500 litų.

Po apklausos šilutiškius ir klaipėdietį pasieniečiai paleido. Kateris grąžintas savininkui, 42-ejų šilutiškiui.