Tūkstančiai dešimtokų neišsprendžia šių užduočių – o jūs?

1Praėjusią savaitę vykusios spaudos konferencijos metu žurnalo „Reitingai“ atstovai pristatė liūdnus rezultatus. Trečdalyje Lietuvos mokyklų pagrindinį išsilavinimą įgiję mokiniai neturi net pagrindinių matematikos ir lietuvių kalbos žinių.

2Naujausiame žurnalo „Reitingai“ numeryje pateiktos užduotys, kurių pagrindinio ugdymo pasiekimo patikrinimo metu nepajėgė išspręsti tūkstančiai Lietuvos dešimtokų. Kai kuriose pagrindinio lavinimo mokyklose šiuos uždavinius sprendusių dešimtokų bendras vidurkis nesiekia net 4 balų dešimtbalėje sistemoje.

Štai, Šilutės M.Jankaus pagrindinėje mokykloje pagrindinio ugdymo pasiekimo patikrinimo visų dešimtokų rezultatų vidurkis – 1,67 (dešimtbalėje sistemoje). Tokie pat rezultatai ir Ukmergės „Šilo“ pagrindinėje mokykloje.

Minėtame patikrinime dvejeto vidurkio nepasiekė ir Kalvarijų sen. Jurgėnų pagrindinėje mokykloje bei Elektrėnų „Ąžuolynų“ pagrindinėje mokykloje pagrindinio ugdymo pasiekimo patikrinimą laikę dešimtokai.

„Jeigu jums atrodo, kad šios mokyklos yra pagalbinės arba kad šiose mokyklose mokosi žmonės su specialiaisiais poreikiais – jus klystate. Tai yra normalios mokyklos, jei gali jas vadinti „normaliomis“, su tokiais rezultatais“, – kalbėjo G.Sarafinas.

3Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė sakė, kad lietuvių kalbos rezultatai yra tik vos geresni nei matematikos. „Čia netinka pasiteisinimas, kad vaikas nesupranta matematikos. Vienas iš uždavinių buvo suskaičiuoti, kiek valandų turi trys savaitės. Ar tai dešimtokui tinkamas uždavinys? Jiems galima naudotis skaičiuotuvais. Tereikia padaryti tinkamą veiksmų seką“, – apie dešimtokams pagrindinio ugdymo pasiekimo patikrinimo metu pateiktas užduotis kalbėjo S.Vingelienė.

Uždavinius, kuriuos pernai turėjo spręsti dešimtokai pateikiame Jums. Ar pajėgsite išspręsti tai, kas pasirodė per sunku daliai Lietuvos dešimtokų?

Lrytas.lt informacija.