Tūkstančiai vairuotojų sausį gali netekti teisės vairuoti

img 8250Jau po mėnesio net keli tūkstančiai vairuotojų ne dėl savo kaltės gali netekti teisės sėsti prie automobilio vairo. Taip atsitiks, jei šį mėnesį Seimas pramiegos ir nesuskubs pakeisti praktinio vairavimo mokymų reikalaujančios įstatymo nuostatos.

Kas mėnesį pradedantiems vairuotojams išduodama apie 3 tūkstančius dvejus metus galiojančių pažymėjimų. „Regitra” suskaičiavo, kad per kitų metų sausio–kovo mėnesius vairuotojo pažymėjimų pasikeisti negalės beveik 9 tūkst. vairuotojų.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pabrėžia, kad pradedantieji vairuotojai kitų metų sausį neprarastų vairuotojų pažymėjimų, jei Seimas pusantrų metų nevilkintų svarbaus įstatymo priėmimo.

Vyriausybė dar 2011 m. pirmoje pusėje pritarė Susisiekimo ministerijos teiktoms įstatymo pataisoms, kurios panaikintų reikalavimą visiems pradedantiesiems vairuotojams po dviejų metų vėl eiti papildomai mokytis vairuoti.
 
Tačiau nuo 2011 m. vasaros Seimas nesugebėjo priimti šio įstatymo, kuris šiuo metu įstrigęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete.
 
Reikalavimas pradedantiesiems vairuotojams po dviejų metų eiti į papildomus kursus buvo įvestas 2007 m., kai susisiekimo ministru dirbo dabartinis paskirtasis premjeras Algirdas Butkevičius. Dabartinė Vyriausybė ne kartą inicijavo šio įstatymo atšaukimą. Tačiau Seimas tik atidėdavo įstatymo įsigaliojimą vėlesniam laikui.
 
„Mes manome, kad įstatyme numatytas reikalavimas visiems vairuotojams laikyti papildomus kursus yra neteisingas. Papildomai mokytis turėtų tik tie, kurie vairuodami padarė nusižengimų“, – sakė susisiekimo ministras E.Masiulis.
 
Susisiekimo ministerija šiandien dar kartą kreipsis į Seimo pirmininką su prašymu paskubinti tūkstančiams vairuotojų svarbaus įstatymo svarstymą.
 
„Susidaro įspūdis, kad naujo įstatymo priėmimas yra tyčia vilkinamas, kad įsigaliotų senasis. Mūsų nuomone, prieš keletą metų toks įstatymas buvo priimtas norint pasipinigauti ir lobistai, matyt, labai stengiasi, kad jis liktų“, – sakė E.Masiulis.
 
Pagal 2004-2008 m. kadencijos Seimo priimtą įstatymą, visi dviejų metų stažą turintys vairuotojai prieš gaudami naują vairuotojo pažymėjimą turėtų už savo pinigus išlaikyti papildomus vairavimo kursus. Jie būtų laikomi keturiuose privačiuose monopolisto statusą turinčiuose centruose, kurie taip ir neatsirado.