Turistų mėgiamas Mingės kaimas pasiekiamas tik traktoriumi

 MingeŠiomis dienomis dalis pamario žemumų vieškelių paniro po vandeniu. Labiausiai kenčia dešiniojo Minijos kranto gyventojai Šilutės rajone – 6 km ilgio kelyje nuo Povilų į Mingę viena atkarpa įveikiama tiktai traktoriumi.

Liūdna situacija, kai pasigrožėti gamta ar pažvejoti į lankomiausią, patraukliausia pripažintą turizmo vietovę negali atvykti žmonės savo automobiliais ar autobusais, sako vietos gyventojai. Jų verslai yra tapę įkaitais – jei „Šilutės polderių“ bendrovė neišpumpuoja prieš žiemą vandens iš pievų, jis išsilieja ant kelio. Žiemą sušalusį į ledą jį traiško ratai, kol galop ši atkarpa tampa neįveikiama. Ir taip – kasmet.

Nesiurbs, kol neatšils

Ūkininkai praranda išmirkusius vešlių žalienų plotus, jų ganyklos nuskursta. „Prieš žiemą „Šilutės polderių“ bendrovė iš šio polderio buvo išpumpavusi vandenį, tik po atšilimo jo vėl prisirinko į vasaros polderį. Šalčiai sustingdė į ledą, ir dabar jau nieko nepadarysime. Siurblių neįjungsime, kol neatšils“, – situaciją komentavo Šilutės savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Būdvytis.

Iš esmės problemą šiame krašte, kuris pasiekiamas vieninteliu krašto keliu, prižiūrimu „Klaipėdos regiono kelių“ įmonės, išspręsti galima įrengus plačią – 120 metrų ilgio pralaidą. Arba pastačius tiltą per daubą už kanalo.

Projektas jau parengtas

Šio 6 km ilgio kelio Povilai–Mingė rekonstrukcijos, jo paaukštinimo ir asfaltavimo projektas „Klaipėdos regiono kelių“ įmonėje jau parengtas.

„Bet reikia politinio sprendimo, kad jam įgyvendinti būtų skirta pinigų“, – „Lietuvos rytui“ paaiškino šios įmonės Šilutės skyriaus vadovas Algis Jakubauskas. Šilutės savivaldybėje praėjusiais metais vyko susitikimas su Automobilių kelių direkcijos vadovybe.

Prašyta atkreipti dėmesį ir pripažinti prioritetiniu finansavimui būtent šį kelią. Mat jis veda į vandens turizmo meka vadinamą Mingę, keliautojams reprezentuojančią Lietuvos gamtovaizdžio išskirtinumą ir Nemuno deltos bei pamario krašto, Minijos slėnių rekreacijos privalumus.

Darbų neįmanoma pradėti

Bet kada bus skelbiamas konkursas parinkti kelio rekonstrukcijos rangovą, nežino nei A.Jakubauskas, nei P.Būdvytis. Pastarasis tik patvirtino, kad vandens perteklių iš Minijos–Stankiškių vasaros polderio išpumpuos orams atšilus ir ledams ištirpus.

O tuomet jis nuslūgs ir nuo paskandintos vieškelio atkarpos. Laivus ir poilsines jau dabar būtų galima Mingės uoste pradėti ruošti sezonui, bet dėl ledo grūsties ant vieškelio – nė krust.

Kelias ves į įtakingo veikėjo tėviškę

Neseniai Šilutės rajone į viešumą iškilo faktas, kad beveik pusę milijono eurų kainuos vieškelio Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje rekonstrukcija, kurios bendruomenė valdžios net neprašė.

Žmonės surinko parašus ir paklausė, kodėl švaistomasi tokiomis pinigų sumomis. Gavo atsakymą, kad per Snukulių kaimą bus nutiestas aplinkkelis. „Kam jis skirtas? Grybautojams?“ – stebėjosi žmonės.

Spėjama, kad rekonstruotas kelias ves į vieno neseniai buvusio įtakingo veikėjo tėviškę.

Lrytas.lt inf.