Turizmo informacijos centre vasaros sezono įkarštis

Bauskės turizmo informacinis centras įrengtas naujojoje restauruotoje Bauskės rotušėje. / Šilutės TIC nuotr.Turizmo informacijos centre pats vasaros sezono įkarštis. Birželio mėnesį centras sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus, iš viso apsilankė 515 lankytojų (pernai sulaukta 318), iš jų – 293 Lietuvos piliečiai bei 222 užsienio turistai.

Balandžio ir gegužės mėnesiais Turizmo ir informacijos centrą aplankė dvigubai mažiau lankytojų (iš viso 245, iš jų 168 iš Lietuvos) nei birželio mėnesį.

Antrąjį šių 2012 metų ketvirtį pastebėtas nežymus užklausimų mažėjimas, tiek telefonu, tiek elektroniniu paštu. Telefonu sulaukta 87 (praėjusiais metais 102) paklausimų, elektroniniu paštu – 27 (praėjusiais metais 28).

Daugiau nei pusė visų apsilankiusiųjų Informaciniame centre į Šilutę atvažiuoja iš įvairių Lietuvos miestų. Užsienio svečiai tradiciškai dažniausiai atvyksta iš Vokietijos (169) bei Latvijos (56). Taip pat sulaukta lankytojų iš JAV, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Olandijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Ispanijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Vengrijos, Skandinavijos šalių.

Lankytojų klausimai išlieka panašaus pobūdžio. Populiariausi paklausimai apie apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas. Taip pat domimasi lankytinomis vietomis Šilutės rajone, siūlomomis pramogomis. Itin aktualios laivininkų paslaugos, galimybė nuplaukti į Nidą. Prašoma nemokamos dalomosios vizualinės medžiagos – lankstinukų, žemėlapių, schemų. Perkami atvirukai bei suvenyrai.  

Šilutės kraštas sulaukia daug dviratininkų, tačiau centro darbuotojai dažnai girdi nusiskundimų dėl neišplėtotos šios transporto srities infrastruktūros, t.y. tinkamų dviračių takų mieste ir rajone, dviračių stovų trūkumo…

Sulaukiame ir gerų atsiliepimų, gražių žodžių. Atvykusieji iš kitų Lietuvos vietovių, taip pat ir svečiai iš užsienio negaili gražių žodžių mūsų kraštui, pastebi jo unikalumą, išskirtinumą, svetingais, geranoriškais vadina vietinius Šilutės krašto gyventojus.

Nors šiuo metu centre ir pats darbymetis, darbuotojai rado laiko aplankyti Bauskės (Latvija) miestelio turizmo informacinį centrą. Šilutės muziejus yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Bauskės muziejumi. Tęsiant gražią draugystę, liepos 10 dieną šilutiškiai aplankė turizmo informacinį centrą, kuris įrengtas naujojoje restauruotoje Bauskės rotušėje.

Su kolegomis latviais Šilutės muziejininkai pasidalino savo patirtimi, pristatė vykdomus ir vykdytus projektus, aptarė bendradarbiavimo ir bendrų projektų galimybes. Vizito metu susitarta dėl galimybės suorganizuoti Šilutės ir Bauskės turizmo verslininkų viešnages vienų pas kitus, tam, kad būtų galima pasisemti patirties, gerosios praktikos, naujų idėjų bei užmegzti naujų verslo ryšių.