Turizmo parodoje šilutiškiai gundys rūkyta žuvimi ir gamta

vivatur is virsausLaukinė gamta, vandens pramogos ir rūkyta žuvis šiemet Šilutės rajoną reprezentuos vasario 1-3 d. Vilniuje vykstančioje kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“. Šilutiškiai šiemet atsiskirs nuo jungtinio Lietuvos turizmo departamento – įsirengs savo stendą.

Penktadienį parodą „Adventur“ (kuri keičia buvusią parodą „Vivattur“) aplankys Šilutės savivaldybės vadovai. Nors dvejus metus iš eilės Šilutės turizmo informacijos centrui buvo suteikiama galimybė kraštą pristatyti bendrajame stende, šiemet vėl nutarta įsikurti atskirai.

Pasak Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyr. specialistės Rasos Kmitienės, pastebėta, jog tuos dvejus metus besikreipiančiųjų kiekis į Šilutės TIC itin sumažėjo. Darbo grupė mano, jog taip gali būti ir dėl to, kad Šilutė turizmo parodoje neišsiskyrė, „paskendo“ tarp visų, mažiau išreklamavo mūsų krašto turizmo paslaugas.

Kiek šiemet lėšų parodai išleis rajono Savivaldybė, specialistė antradienį negalėjo patikslinti, nes dar nepatvirtinta sąmata. Tačiau jau dabar aišku, kad kainuos brangiau nei pernai, nes reikės nuomotis atskirą stendą.

„Manome, kad investicijos ir naujoji stendo koncepcija atsipirks, o grįžtamasis ryšys bus didesnis. Be to, daug ką skolinomės iš muziejaus, vėtrunges – iš Vydūno kultūros centro. Pasiskolinome ir mobilią butaforinę žuvies rūkyklą. Norime perteikti lankytojams mūsų krašto nuotaiką“, – sakė R.Kmitienė.

Šiemet pagrindiniai mūsų stendo akcentai bus laukinė Šilutės krašto gamta, vandens pramogos ir kulinarinis paveldas – rūkyta žuvis. 12 kv. metrų stende dirbs R.Kmitienė ir Šilutės TIC vadovas Edvardas Judžentis.

Potvynio lankymo šilutiškiai nereklamuos, nes, pasak R.Kmitienės, reikia išvystyti visą infrastruktūrą ir suteikiant paslaugą užtikrinti turistų saugumą.