Turkijos medikus žavėjo Šilutės ligoninės architektūra ir ramybė palatose

turkai medikai_silutejePaskutinėmis rugsėjo dienomis Šilutės ligoninėje sulaukta tolimų svečių – čia lankėsi Turkijos Alanijos valstybinės ligoninės vadovai, onkologijos, chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos skyrių specialistai, tenykščio universiteto vadovai ir savivaldybės gydytojai, taip pat Latvijos garbės konsulas.

Svečiai apžiūrėjo ne tik Šilutės ligoninę, bendravo su mūsų gydytojais, bet ir domėjosi visos šalies sveikatos apsaugos sistema – kelias dienas skyrė kelionėms po gretimo uostamiesčio, Palangos ir Kauno gydymo įstaigas. Laisvalaikiu jie pamatė žymesnes Pamario vietas.

Šilutėje stebėjosi ramybe gydymo įstaigose

„Pažinti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą, palyginti skirtingo lygio Lietuvos sveikatos sektorius, – toks buvo pagrindinis Alanijos miesto ligoninės kolegų vizito tikslas“, – sako Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus.

Šilutėje apsilankė delegacijos vadovas Tevfik Yazan, onkologijos specialistė Oya Malbora Karadag, Kokybės departamento atstovė Arzu Andiz Sogut, Užsienio pacientų skyriaus atstovas Selahittin Ay, vyriausiasis chirurgas Serkan Sengul, ortopedijos ir traumatologijos specialistas Cenk Sezer, Alanijos Alaaddin Keykubat Universiteto rektoriaus pavaduotojas Hadi Cantemur, Alanijos savivaldybės personalo gydytoja Sultan Ozgen bei Alanijos savivaldybės mero patarėjas turizmo ir užsienio ryšių klausimais bei Latvijos Respublikos garbės konsulas Nurkan Sasmaz.

Šilutėje turkus sužavėjo dar H.Šojaus laikus menantis senasis ligoninės pastatas, jo architektūra. Jie pasakojo dirbantys vos daugiau nei pusšimčio metų senumo ligoninėje.

Žavėjosi svečiai moderniai suremontuota ligoninės Konsultacine poliklinika. O dar labiau juos stebino tai, kad mūsų gydymo įstaigose nėra turkams įprasto didžiulio šurmulio. Svečiai pasakojo, kad Turkijos gyventojai yra tokie šeimyniški ir rūpestingi savo šeimų nariams, kad į gydymo įstaigas kiekvieną ligonį palydi bent dešimties artimųjų būrys. Tai ir sukelia ligoninėse bei poliklinikose daug triukšmo.

Klausiami, kur jie važiuoja atostogų, kai patys kone ištisus metus turi tokius šiltus orus, turkų medikai atsakė, jog jie savo atostogas skiria artimiesiems – važinėja po visą šalį lankydami gimines.

Svečiai pamatė visų Šilutės ligoninės skyrių darbą, pradedant nuo Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus.

Jie pastebėjo, kad Lietuvoje, kaip ir Turkijoje, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus palatose guli po 2-3 panašios būklės pacientus.

Lankėsi Klaipėdoje ir Palangoje

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Steponkus organizavo ir svečių vizitus pas Šilutės medikų partnerius.turkai medikai_vaiku_skyriuje

Svečių delegacija lankėsi Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos ir akušerijos – ginekologijos skyriuose. Šios ligoninės veiklą pristatė vyr. gydytojo pavaduotojas Virgilijus Vanagas ir bendrojo skyriaus vedėjas Sigitas Griškonis. Svečius ypač nustebino moderniai įrengtas Onkologijos skyrius ir jame sukaupta brangi šiuolaikiška įranga.

Svečius taip pat priėmė Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto profesoriai Artūras Razbadauskas, Birutė Strukčinskienė ir Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslocentro direktorė Aldona Rauckienė – Michaelson.

Universitete svečiams pristatytos sveikatos studijų programos, jie informuoti apie kitais metais Klaipėdos universiteto organizuojamą tarptautinę metinę mokslinę konferenciją.

Turkų medikai lankėsi ir Palangos reabilitacijos ligoninėje, kurioje diskutavo apie reabilitacijos galimybes Lietuvos pacientams ir reabilitacijos sistemą Turkijoje.

Apžiūrėjo Kauno klinikas

Rugsėjo 30-ąją svečius priėmė Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius Renaldas Jurkevičius su kolegomis. Jie pristatė klinikų veiklą ir struktūrą, aprodė Traumų ir skubios pagalbos centrą bei didžiulį įspūdį palikusį Perinatologijos korpusą. Pastarajame korpuse įsikūrusios dvi klinikos – Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos.

Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. R.Nadišauskienė Turkijos sveikatos sektoriaus atstovams pristatė Perinatologijos centro darbą.

Šiuo metu visas Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos klinikų korpusas remontuojamas. Remonto darbai vyks iki šių metų pabaigos. 4 aukštų pastate atnaujintos gimdymo palatos, Akušerijos ir Ginekologijos skyrių palatos, Neonatologijos klinikos palatos bei Naujagimių reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius.

„Remonto metu atnaujinama pastato šildymo ir vėdinimo sistemos, įrengta viena pirmųjų Lietuvoje fotovoltinė saulės jėgainė bei saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistema karštam vandeniui ruošti. Tai gerokai pagerins patalpų mikroklimatą, padės taupyti energetinius resursus bei mažins pastatui funkcionuoti reikalingus kaštus“, – kalbėjo klinikų vadovai.

Remonto darbai finansuojami iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektų paramos, specialiųjų Akušerijos ir ginekologijos, Neonatologijos klinikų lėšų, taip pat bendrojo LSMU ligoninės Kauno klinikų biudžeto.

Svečiai džiaugėsi, kad prie ekskursijos prisijungė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto 5 kurso studentas iš Turkijos Zahit Donmez. Jis savo tautiečiams pasakojo apie studijas Lietuvoje ir praktinio pasirengimo galimybes Kaune.

Planuojamas atsakomasis vizitas

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D.Steponkus tikisi, kad užsimegs stipri partnerystė su Alanijos miesto ligonine ir ilgainiui atsivers galimybės specialistams keistis profesinėmis žiniomis, studentams – atlikti praktiką, organizuoti tarptautines konferencijas bei jose dalyvauti.

Susitikimo metu kalbėta apie galimybę pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp ligoninių ir organizuoti atskirų sričių specialistų stažuotes. Kauno klinikų atstovai buvo pakviesti dalyvauti vienoje didžiausių medicinos ir turizmo parodų, kuri vyks 2017 metų balandžio mėnesį Antalijoje, kur atvyksta įvairių sričių medicinos srities specialistai, vyks konferencija ir bus skaitomi pranešimai aktualiomis temomis.

Pavasarį planuojamas Šilutės gydytojų atsakomasis lankymasis Alanijos valstybinėje ligoninėje bei kitose gydymo įstaigose.

Šilutės ligoninės ir savivaldybės vadovai praėjusią savaitę gavo Alanijos mero pasirašytą padėką už puikiai organizuotą jo šalies medikų darbo vizitą.