Turtingų ir neturtingų žmonių kūnuose kaupiasi kitokie toksinai

fish jpg 2549371bNaujas tyrimas rodo, kad iš cheminių medžiagų žmogaus kūne galima spręsti apie finansinę jo padėtį.

Britų mokslininkai ištyrė, kad chemikalai kaupiasi visų žmonių kūnuose, tik nuo socialinės padėties ir sveikatos būklės priklauso jų rūšis, rašo dailymail.co.uk.

Pavyzdžiui, turtingesniųjų organizme kaupiasi chemikalai iš žuvies ir apsauginių kremų nuo saulės.

O neturtingesnių žmonių organizme kaupiasi toksinai iš cigarečių.

Tyrimą atliko daktarė Jessica Tyrell su medikų komanda. Jie aiškino, kaip žmogaus socialinis ir ekonominis statusas susijęs su kūne besikaupiančiomis cheminėmis medžiagomis.

Manyta, kad žemesnio socialinio ir ekonominio statuso žmonių organizme bus daugiau teršalų, tačiau nieko panašaus.

J.Tyrell teigimu, žmogui keičiant gyvenimo būdą, kūne ima kauptis kitokie chemikalai, tačiau jų kiekis iš esmės nesumažėja.

Tyrėjai palygino šešių socialinių grupių atstovų duomenis. „Senas posakis „esi tai, ką valgai“, pasirodė teisybė – tai patvirtino tyrimo duomenys. Valgant daugiau žuvies ir vėžiagyvių, organizme kaupiasi gyvsidabris, arsenas ir talis“, – aiškino tyrimo vadovė.

Apsauginius kremus nuo saulės naudojančių žmonių organizme kaupiasi benzofenonas 3, na o kremus dažniau naudoja turtingesni žmonės.

Mažiau uždirbančiųjų organizme daugiau švino, kadmio, stibio ir bisfenolio A. Švinas ir kadmis kaupiasi dėl rūkymo ir prastesnės mitybos.

Medikų teigimu, į organizmą nuolat patenkant net ir nedideliems kiekiams chemikalų, didėja cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų rizika.