Tuščią erdvę naumiestiškiai pritaikys renginiams po atviru dangumi

naumiescio projektas viesoji erdveJau šią vasarą Žemaičių Naumiesčio bendruomenės nariai visus saviškius miestelėnus ir svečius pakvies į naują erdvę – pasiūlys susiburti ir renginius rengti iki šiol užmirštame kampelyje. Tas kampelis – nedidelis, uždaras vidaus kiemelis, esantis tarp šiuo metu remontuojamo miestelio muziejaus ir šalia stovinčios privačios sodybos.

Kiemelis jau atgimsta naujam gyvenimui, o tai vyksta todėl, kad iniciatyvūs naumiestiškiai parengė projektą tos erdvės sutvarkymui ir neseniai gavo pranešimą, jog pinigų tam irgi gaus.

Iniciatorėms pritarė visi apklaustieji

„Viešosios erdvės sutvarkymas, pritaikant erdvę bendruomenės poilsio veiklai“, – tokį projektą naumiestiškiai sugalvojo dar pernai pavasarį. Bendruomenės pirmininkė bibliotekininkė Nijolė Rimkienė, jai daugiausiai talkinusios seniūnijos vyr. specialistė Vaidilutė Dūdienė, socialinio darbo organizatorė Alma Pupšienė ir pedagogė Sonata Vilčiauskienė sako, jog sugalvojo ne vienos – tokiai minčiai pritarė visi, kurių nuomonės buvo klausta.

„Kultūrinis gyvenimas miestelyje vyksta aktyviai, tik jaunimui ypač trūksta savos erdvės“, – pastebi moterys.

Šiuo metu renovuojamame miestelio muziejaus pastate kelis kambarėlius turės ir vietos bendruomenė. Gal tai ir buvo akstinas, privertęs pamąstyti ir apie už langų esančios tuščios vietos paskirtį. „O juk šiame vidaus kiemelyje galėtų būti puiki vieta nedideliems renginiams“, – nutarė bendruomenės aktyvistės.

„Būtinai reikia tokios vietelės, kurioje kultūriniai renginiai, įvairūs susitikimai galėtų vykti ir po atviru dangumi“, – sakė iniciatorių apklausti naumiestiškiai. Ypač didelio pritarimo sulaukta iš jaunimo.

Gal bus ir poezijos pavasariai

Parengusios paraišką Žemaičių Naumiesčio bendruomenės aktyvistės Žemės ūkio ministerijos Nacionalinei mokėjimų agentūrai ją išsiuntė dar pernai balandį. Ir jau buvo kone praradusios viltį, kad gaus prašytus 23,5 tūkstančio litų.

Atsakymas atėjo praėjusių metų lapkričio pabaigoje: Žemaičių Naumiesčio bendruomenei bus skirta 22 919 litų.

Šiuo metu naumiestiškiai teritorijos sutvarkymo darbų dar nepradėjo – laukia šiltesnių orų. Bet jie jau atliko medienos gaminiais prekiaujančių įmonių apklausas ir išsiaiškino, kas palankiausiomis kainomis galėtų pagaminti lauko baldus ir pavėsinę. Priimtiniausias pasirodė Tauragėje esančios įmonės pasiūlymas, tad tauragiškiai ir gamina didelę pavėsinę, lauko stalą su penkiais suolais, ant kurių tilptų 20 žmonių, bei dar 15 pušinių suolų žiūrovams.

Vietoje tvoros bendruomenė nutarė savąją 34×12 metrų erdvę nuo privačios kaimyno teritorijos atskirti smaragdinių tujų gyvatvore.

„Reikės išvežti gruntą ir atvežti naujo, pasėti žolytę. O balandžio pabaigoje baldžiai pažadėjo jau ir lauko baldus atvežti“, – vardija pirmuosius darbus bendruomenės narės.

Kada galima tikėtis pirmųjų renginių šioje naujam gyvenimui prikeltoje vietoje? Naumiestiškės tiki, jog liepos 1-ąjai – tikrai. „O gal kada ir savą poezijos pavasarį čia surengsime. Juk poetų, net ir savo rinktines išleidusių, turime bene dešimtį“, – svarsto moterys.