Tuščias Pakalnės senvagės uostas 3,5 metų lauks laivų?

PRIEPLAUKA 2Už 1,6 milijono eurų, gautų iš ES fondų, Rusnėje pastatytas Pakalnės senvagės uostas visą šių metų laivybos sezoną buvo tuščias. Tik viena kita žvejų valtis buvo pririšta prie apskritojo molo, tarsi norėdama įrodyti, kad uostu galima naudotis.

Šilutės r. savivaldybės Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai nuvažiavo apžiūrėti naująjį uostą,sužinoti, kaip organizuota uosto priežiūra, eksploatacija, kokių sprendimų reikia, kad uostas veiktų.

Kursis „Žuvėjų kraštas“

Pakalnės senvagės uoste politikus pasitiko Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė ir žuvininkystės vietos veiklos grupės – asociacijos „Žuvėjų kraštas“ pirmininkas, Savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikis.

Už Žemės ūkio ministerijos administruojamas ES paramos lėšas pastatytas Pakalnės uostas, turintis pagerinti žvejybos įmonių veiklos salygas, yra perduotas eksploatuoti Rusnės seniūnijai.

Uoste esantis administracinis pastatas su keliais kambarėliais bei poros valčių vandens garažu, savivaldybės Tarybos sprendimu, terminuota panaudos sutartimi yra perleistas naudotis žuvininkystės regiono vietos veiklos grupei – asociacijai „Žuvėjų kraštas“.

Pasak šios asociacijos pirmininko R.Budrikio, uosto pastate įsikurs administracija, kuri organizuos Šilutės žuvininkystės regiono 2014-2020 m. vietos plėtros strategijos projektų įgyvendinimą. Strategija jau parengta, dabar vyksta jos vertinimo procedūros, kurios užtruks dar apie pusmetį. Taigi tik po pusmečio asociacijai „Žuvėjų kraštas“ prireiks jai paskirto pastato Pakalnės uoste.

Beje, pastate žmonės galėtų dirbti jau dabar – yra geoterminis šildymas, elektra, vanduo.

Politikai abejojo, ar tikrai asociacija „Žuvėjų kraštas“ naudosis taip atokiai esančiomis patalpomis, ar tikrai čia įkurdins darbuotojus. R.Budrikis teigė, kad darbas čia vyks iš tiesų. Asociacija „Žuvėjų kraštas“ strategijos įgyvendinimui gaus 1,62 mln. eurų ir turės paskirstyti fizinių ir juridinių asmenų projektams, susietiems su žuvininkystės verslo plėtra.

Panaudos sutartimi perėmęs Pakalnės uosto adminstracijos pastatą „Žuvėjų kraštas“ įsipareigojo savo lėšomis išlaikyti jį, mokėti komunalinius mokesčius.

Uosto kapitonas jau parinktas

Įprastai uostams vadovauti skiriami uosto kapitonai, tačiau Šilutės r. savivaldybė Rusnės seniūnijoje įsteigė prieplaukos administratoriaus etatą. Pasak D.Drobnienės, ji yra parinkusi žmogų, kuris eis prieplaukos administratoriaus pareigas. Tai – Kęstutis Laukevičius, į darbą priimtas nuo lapkričio 2 dienos.

Pasak D.Drobnienės, vargu ar yra nors vienas mūsų krašto laivininkas, kuris nežino senojo kurėno pavyzdžio valtimi plaukiojančio K.Laukevičiaus. K.Laukevičius turi elektriko – inžinieriaus išsilavinimą. Uoste yra kelių tonų keliamosios galios telferis ir ledo generatorius, kuriems eksploatuoti reikia atitinkamos kvalifikacijos žmogaus. Ji neabejoja, kad K.Laukevičius tokios kvalifikacijos atestatą nesunkiai gaus. Nėra abejonės, kad uosto kapitonas sugebės dirbti su laivininkais. Gera aplinkybė ir tai, kad jis gyvena šalia uosto.

Politikams pradėjus kalbą apie uosto naudojimą, paaiškėjo, kad jam dar nelemta greitai sulaukti laivų ir valčių. Žvejų įmonės laivus ir valtis mieliau laiko Pakalnės kaimo pakraštyje, vos pusantro kilometro iki Kuršmarių pakrantės. O pramoginiams laivams ir kateriams uostas dar 3,5 metų bus uždarytas, nes turi praeiti uosto statybos projekte numatytas 5 metų terminas, kurio metu uoste gali būti laikomi tik žvejų įmonių laivai. Pasak R.Budrikio, tik dar po 3,5 metų savivaldybės Taryba galės papildyti uosto naudotojų sąrašą.