TV laidoje – jausmingas vaikystės draugių iš Šilutės susitikimas

 

dvi drauges_susitikoPrieš Naujuosius metus LRT laidoje „Nacionalinė paieškų tarnyba“ buvo parodytas siužetas apie dviejų vaikystės draugių – Vidos ir Luanos susitikimą po daugiau kaip 30 metų nesimatymo.

„Maždaug prieš 30 metų kaimynystėje Šilutėje gyveno dvi šeimos, draugavo tarpusavyje, svečiuodavosi vieni pas kitus, o ypač suartėjo dvi tose šeimose gyvenančios merginos. Anuomet jau gerokai vyresnė Vida ir dar nė neįžengusi paauglystę Luana. Šilti draugystės prisiminimai niekur nedingo net vienos iš jų šeimai išsikėlus gyventi į kitą miestą“, – pasakota laidos įžangoje.

Įdomiausia, kad dabar dvi draugės iš Šilutės gyvena Airijoje, o jų susitikimas buvo tarsi Kalėdinė dovana.

Prašė surasti vaikystės draugę

Airijojoje jau 18 metų gyvenanti šilutiškė „Nacionalinės paieškų tarnybos“ prašė surasti jos jaunystės dienų draugę, kadaise tamsiaakę mažylę Luaną.

Su Vida laidos filmavimo komanda susitiko Dublino centriniame parke. Moters namai už trijų valandų kelio nuo sostinės, tačiau tąkart į didmiestį ji atvyko ne apsipirkti ir ne pasivaikščioti, o pamatyti, ir gal susitikti su jaunystės laikų drauge.

Vida pasakojo, kad pirmas į Airiją išvažiavo vyras, o ji pati vėliau. Ir nors svečioje šalyje šilutiškė gyvena ilgai, Lietuvą prisimena nostalgiškai. Airijoje Vidai nieko netrūksta, tačiau jeigu galėtų, iš Lietuvos parsivežtų savo mamą.

Ir nors didžioji Vidos šeimos dalis šalia, ir draugų per tiek metų nemažai atsirado, vis dėlto kai kurie praeities žmonės jos širdyje ryškesni, nors seniai matyti, bet gyvi atmintyje.

Moteris sakė norėtų sutiki savo buvusią kaimynę iš vaikystės Luaną, kuria rūpindavosi ji ir Vidos sesė, kai mergaitės mama išeidavo į darbą. Vidos akyse Luana išliko pasakiško grožio mergaitė, ilgais tamsiais plaukais, surištais dideliais kaspinais, rudomis akimis.

„Mes gyvenome trečiame bute, o Luanos šeima – antrame. Ji buvo labai graži mergytė, ją be galo mylėjome, rūpinomės. Kai grįžtame į Lietuvą dažnai pagalvojame, kur Luana, kur jos šeima išsikėlė. Labai smalsu kur ji, kaip gyvenimas susiklostė“, – nostalgiškai pasakojo Vida.

Luana buvo dar maža, kai jos šeima išsikėlė iš Šilutės. Vida spėjo, kad moteris tikriausiai gyvena ne Lietuvoje, o galbūt Anglijoje ar Norvegijoje.

Abi gyvena Airijoje

Vidos spėjimai, kad Luana gyvena užsienyje iš tiesų pasitvirtino: Lietuvoje jos nėra, ji irgi gyvena Airijoje. TV laidos žurnalistei Luana pasakojo, kad jau yra močiutė, vyriausiam sūnui 28 metai, jis gyvena Norvegijoje, o dukra studijuoja Dubline.

Šilutėje moteris gyveno iki 10 metų, vėliau su mama išsikraustė į Vilkaviškį, kur gyveno daugelis jos kursiokių.

Luanos atmintyje daug vietos užima Šilutės kiemo draugai. Ji pasakojo, kad gretimuose triaukščiuose namuose gyveno jos amžiaus vaikai, o jos name – vyresnio amžiaus kaimynai, kurie nelabai eidavo į kiemą, turėjo savo užsiėmimų. Luana Vidą išskyrė iš viso praeities kiemo. Vida globojo ją, buvo kaip vyresnė sesuo, kurios ji neturėjo.

„Keista, kad kažkas gali ieškoti iš tų laikų. Gal prisiminimai, gal kažkokia trauka likus. Aš irgi turiu tokių draugų, kuriuos norėčiau surasti, nors nieko apie juos nežinau. Yra tokių, kur bendravau gal du kartus, bet įdomu man, kaip jie gyvena“, – nuostabos neslėpė moteris.

Luana Dubline gyvena ir dirba jau 8 metus. Ji neslepia, kad tai tik stotelė, per šiuos metus svetimos šalies savo namais ji dar neskuba vadinti. Luanai vis dar prieš akis gražios ir brangios Lietuvos vietos, ji sakė labiausiai pasiilgstanti Šilutės, kur prabėgo vaikystė.

Paklausta, kaip galvojanti, kas jos ieško, Luana atsako, kad tai tikriausiai Vida, kuri jai buvo kaip sesė. Tiesa, Vidą po tiek metų ji prisiminė kaip siluetą, nes daugelis bruožų jau išsitrynę iš atminties.

Luana labai nustebo išgirdusi, kad Vida, kaip ir ji gyvena Airijoje. Susitikusios draugės neslėpė džiaugsmo ir sakė, kad tai joms gražiausia dovana.