„Tvarkiečiai“ klibina Savivaldybės direktoriaus kėdę

DIREKTORIUS 1Pirmadienį viešai išplatintas partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pareiškimas dėl Savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos partnerių – Darbo partijos politikų elgesio.

Pareiškime teigiama: „Partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus Valdyba, įvertinusi žiniasklaidos priemonėse nuskambėjusį 2014 m. gegužės 1 dienos Darbo partijos Šilutės skyriaus deleguotų Savivaldybės tarybos narių bei Šilutės rajono savivaldybės politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų elgesį, prašo Skyriaus pirmininko Sauliaus Stankevičiaus viešo paaiškinimo apie šį įvykį.

Skyriaus valdyba taip pat siūlo Savivaldybės administracijos direktoriui Tomui Budrikiui sustabdyti savo einamas pareigas, kol bus ištirtas šis įvykis ir visuomenei bus atsakyta į rūpimus klausimus“.

Incidento dalyviai tyli

Klaipėdos rajono prokuratūra, perėmusi tirti gegužės 1-osios nakties incidentą Šilutės prieplaukoje, šią savaitę planuoja pareikšti įtarimus dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tačiau prokurorai dar neinformuoja, kas iš įvykyje dalyvavusių politikų įtariamas ar įtariami Šilutės svečio vilniečio užpuolimu ir skandinimu.

Partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Vaidas Pavilonis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad „tvarkiečiai“ jau ir anksčiau žodžiu ragino savo kolegas „darbiečius“ viešai paaiškinti minėtą įvykį. Tačiau lig šiol nesulaukė jokios reakcijos į prašymą. Todėl skyriaus valdybos nariai nusprendė savo prašymą pakartoti viešu pareiškimu.

Viešai pasiaiškinti apie įvykį Šilutės uoste „darbiečių“ buvo prašęs ir rajono meras Š.Laužikas. Tėvynės sąjungos – Krikščionių demokratų politikas to paaiškinimo kantriai laukia lig šiol. Meras Š.Laužikas nesiėmė kitokių veiksmų, kad paragintų savo valdančiosios koalicijos partnerius paaiškinti netinkamus poelgius. Meras nepakluso opozicijos politikų raginimui stabdyti įgaliojimus incidento vietoje buvusiam ir netinkamai Savivaldybės interesams atstovavusiam Savivaldybės administracijos direktoriui Tomui Budrikiui.

Dėl to ir kitų mero poelgių opozicija jam paskelbė interpeliaciją, be kita ko, apkaltinusi jį ir galimo prasižengimo dangstymu.

„Tvarkiečių“ nedžiugina direktoriaus darbas

V.Pavilonis paneigė prielaidas, kad partijos TT Šilutės skyriaus viešas pareiškimas dėl „darbiečių“ dalyvavimo incidente Šilutės uoste galėtų reikšti, jog „tvarkiečiai“ suabejojo valdančiosios koalicijos partneryste. Nenorėtų būti suprasti, kad toks pareiškimas kaip nors susietas su interpeliacija rajono merui Š.Laužikui.

Tačiau V.Pavilonis jau neslepia nusivylimo Savivaldybės administracijos direktoriumi, sakydamas, jog per pusmetį nepamatė rimtesnių jo darbo rezultatų. Jis mano, kad T.Budrikis netapo tikruoju Savivaldybės administracijos vadovu, o tik mokosi juo būti.

Aptarinėjami postų dalybų variantai

Savivaldos politikų bendruomenėje jau sklando prielaidos, kad partija Tvarka ir teisingumas Savivaldybės taryboje siekia didesnės įtakos – kitaip tariant, kelia savo „kainą“. Tokias prielaidas sustiprina žinia, jog du Liberalų ir centro sąjungos rajono politikai – skyriaus vadovas Steponas Kazlauskas ir jo bendramintis Vytautas Laurinaitis – yra apsisprendę prisijungti prie partijos Tvarka ir teisingumas. Tuomet „tvarkiečių“ gretos Savivaldybės taryboje padvigubėtų. O žinant, kad prie jų glaudžiai yra prisišliejusi buvusi socialdemokratė, dabar laisvoji politikė Stasė Skutulienė, „tvarkiečiai“ valdančiojoje koalicijoje taptų tokia pat skaitlinga politine grupe kaip ir Darbo partijos frakcija – abi turėtų po 5 politikus.

Kas galėtų paneigti, kad partija Tvarka ir teisingumas nenorėtų prie dabar jau turimų politinių postų (ši partija yra delegavusi Inesą Murauskienę į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas, o Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininku dirba V.Pavilonis) prisidurti dar kokį nors strateginį postelį. Pavyzdžiui, visai paprastai gali atlaisvėti Savivaldybės administracijos direktoriaus postas, o jeigu dėl jo nepavyktų sutarti, tai laisva gali tapti net ir rajono mero Š.Laužiko kėdė…

Galima spėti, kad Savivaldybės administracijos direktorės pareigoms „tvarkiečiai“ jau turi numatę asmenį. „Tvarkietė“ Dainora Butvydienė šios kadencijos Tarybos darbo pradžioje jau buvo paskirta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Tik netikėtai griuvus tuometinio mero Virgilijaus Pozingio koalicijai, ji iš pareigų buvo atstatydinta.

D.Butvydienė šiuo metu dirba Pagėgių savivaldybės administracijos direktore.

„Šilutės naujienoms“ ji paneigė prielaidas, kad pereitų vadovauti dvigubai didesnei Šilutės savivaldybės administracijai. D.Butvydienė sakė ketinanti baigti jai paskirtą kadenciją Pagėgiuose ir savo noru tikrai nesitrauktų iš dabartinių pareigų.

Jeigu yra taip, kaip šneka D.Butvydienė, tai karjerą galėtų daryti ir pusmetį Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja dirbanti I.Murauskienė.