„Tvarkiečių“ kadrai tvirtinasi Savivaldybėje

Jurkus izgrx22485Savivaldybės Tarybos naujosios valdančiosios daugumos susibūrimo kaina – partijai Tvarka ir teisingumas atiduotas svarbiausios savivaldos pareigos – rajono mero postas.

Buvęs liberalcentristas, dabar „tvarkiečiu“ tapęs, rajono meras Vytautas Laurinaitis dėl stulbinančios karjeros turėtų būti dėkingas ne tik naujajai savo partijai, bet ir neabejotinam jos lyderiui mūsų krašte, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui.

Kiekvienas iš naujosios valdančiosios daugumos politikų dievagojosi, kad nepasiduos „tvarkiečių“ užgaidoms ir neleis keisti savivaldybės įmonių ir įstaigų vadovų, taip pat Savivaldybės administracijos vadovų pagal K.Komskio komandos kurpalį. Tačiau praėjusios savaitės viduryje apskriejo daug kam netikėta žinia – rajono meras V.Laurinaitis, su niekuo iš koalicijos partnerių nederinęs, Savivaldybės tarybos sekretoriumi paskyrė Andrių Jurkų, iki tol dirbusį Seimo nario K.Komskio padėjėju – sekretoriumi.

Tikriausiai dabar reikia tikėtis, kad Šilutės savivaldybėje reikalai klostysis neblogiau nei Pagėgiuose, nes gerbiamo Seimo nario „akys ir ausys“ atsidūrė vienoje svarbiausių savivaldos vietų – Tarybos sekretoriate.

Išsilavinęs, smalsus ir pareigingas

Naujasis Šilutės r. savivaldybės tarybos sekretorius 27 metų Andrius Jurkus savo gyvenimo aprašyme rašo, kad yra baigęs Šilutės Vydūno gimnaziją, Lietuvos Žemės Ūkio universitetą. Jam suteiktas ekonomikos bakalauro laipsnis. Nevedęs.

Besimokydamas Žemės ūkio universitete, A.Jurkus 2006, 2007 metais vasaromis dirbo pardavėju – konsultantu tėvo vadovaujamos UAB „Šilutės agrochemija“ statybinių medžiagų parduotuvėje. Ten pat 2009 metais buhalterijoje padėjo ruošti įvairias ataskaitas. Iki 2012 metų dirbo statybinių medžiagų parduotuvėje. A.Jurkus mano, kad šioje įmonėje įgudo dirbti su klientais, analizuoti prekių poreikius, rengti komercinius pasiūlymus.

Nuo 2012 metų A.Jurkus tapo Seimo nario Kęsto Komskio padėjėju – sekretoriumi. Jam buvo patikėtas darbas su rinkėjais, gyventojų prašymų priėmimas, duomenų bazės tvarkymas, renginių organizavimas.

A.Jurkus teigia, kad laisvai kalba ir skaito anglų kalba, turi rusų kalbos pagrindus. Domisi naujausiomis technologijomis, automobilių naujienomis, mėgsta keliauti. Pats apie save mano, kad yra pareigingas, kruopštus, mėgstantis bendrauti, norintis tobulėti bei siekti karjeros.

Meras nusprendė pats

Meras V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tarybos sekretorių pasirinko pats, nelaukdamas jokių rekomendacijų. Meras net paminėjo, jog apsisprendęs A.Jurkų pakviesti dirbti į savo komandą, tokio žingsnio neaptarė nei su K.Komskiu, nederino su valdančiosios koalicijos partneriais ar mero pavaduotojais Algirdu Balčyčiu ir Algirdu Geču.

Pasak V.Laurinaičio, su A.Jurkumi jam yra tekę bendrauti įgyvendinant projektus – vaikinas užsirekomendavo kaip kruopštus ir pareigingas žmogus.

V.Laurinaičio nuomone, Tarybos sekretorius yra mero skiriama politinio pasitikėjimo pareigybė ir jis pasinaudojo savo teise pasirinkti žmogų, kuris jam labiausiai tinka.

Neprieštaravo

Liberalų frakcijos pirmininkas Edvardas Vitkauskas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad apie V.Laurinaičio pasirinktą sekretorių sužinojo anksčiau, nei jis buvo paskirtas. Pasak E.Vitkausko, Liberalų frakcija nieko kompromituojančio apie šį žmogų nežino, todėl ir neprieštaravo dėl mero pasirinkimo.

Anot E.Vitkausko, nėra ko jaudintis, kad kas nors pamanys, jog šio vaikino pagrindinis darbas – būti jo buvusio darbdavio K.Komskio „akimis ir ausimis“ Šilutėje. Juk tokį vaidmenį tikriausiai atlieka visi šios partijos skyriaus nariai.

Mero pavaduotojas A.Balčytis sutinka su mero pasirinkimu sekretoriumi skirti partijos Tvarka ir teisingumas narį A.Jurkų. Tačiau jis abejoja, ar A.Jurkus pajėgs dirbti taip pat kvalifikuotai, kaip prieš tai buvęs sekretorius Jonas Jaunius. „Juk iki kadencijos pabaigos liko vos 8 mėnesiai, ir nėra kada mokytis, – sako A.Balčytis.