Tvarkomos senosios Verdainės kapinaitės

 verdaines kapinaites_1Dar vienos senosios krašto kapinaitės atkovotos iš krūmynų. Šilutės seniūnija pasirūpino, kad pagarbią būklę atgautų apleistos Verdainės kapinaitės, esančios šalia miesto aplinkkelio, netoli kelio į Pagėgius.

Šilutės rajone iš viso yra apie 400 senųjų kapinaičių, bet kultūros paveldo objektams priskiriama, t.y., į kultūros vertybių registrą įrašyta tik apie 100. Tai visos Juknaičių ir beveik visos Šilutės seniūnijoje esančios senosios kapinaitės.
verdaines kapinaites
Tarp pastarųjų – ir vadinamosios Šilutės Verdainės kapinaitės, esančios šalia miesto aplinkkelio, netoli kelio į Pagėgius.

Šilutės seniūnijos darbininkai ir viešuosius darbus dirbantys žmonės šiose kapinaitėse dirbo kelias paskutiniąsias kovo dienas. Čia buvo išpjauti krūmai ir menkaverčiai medžiai, kurie šią vietą jau buvo pavertę tiesiog krūmynu.

Šilutės r. savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Švelniūtė sakė, kad Verdainės kapinaitėse laidota nuo XIX a. pradžios iki XX a. pradžios. Žinoma, kad tai vienos šeimos ar giminės laidojimo vieta. Tačiau istoriniai tyrimai čia nedaryti, tad kokia tai šeima, nežinoma.

Seniūnija, pasak R.Švelniūtės, padarė didelius tvarkymo darbus, dabar belieka rūpintis kapinaites aptverti, rekonstruoti vartelius. Paminklosaugos specialistė R.Švelniūtė sako, kad tam gali prireikti apie 3000 eurų. Juos žadama skirti iš savivaldybės Tarybos patvirtintos 2015-2020 metų kultūros paveldo strategijai skirtų lėšų.