Tylus grožio priešas – servetėlės makiažui valyti

makiazo-valymas-800x600Puikiai žinote – makiažą prieš miegą nusivalyti būtina. Tad kas vakarą imi servetėlę makiažui valyti ir brauki per veidą. Patogu ir paprasta – jokių vatos tamponėlių, losjono buteliukų ar prausiklių.
Tačiau šis įprotis kenkia odai, perspėja dermatologai. Servetėlės ne tik iki galo nenuvalo makiažo likučių, bet gali paskatinti kitas odos problemas.

Išsausėjusi oda

Įsivaizduokite, jei veidą išmuiluotumėte ir nenuplautumėte vandeniu. Jau po minutės atsiras tempimo jausmas ir niežulys.
Toks pat efektas, jei makiažą nusivalysite tam skirta servetėle, bet nenusiprausite vandeniu.

Net jei pakuotės užrašas rėkia apie prabangias ir naudingas veikliąsias medžiagas, veidą būtina nuprausti vandeniu. Kitaip veidas pasidengs plėvele ir joks serumas veidui ar kremas negalės jos nei sudrėkinti, nei  pamaitinti.

Taip pat daugelio servetėlių makiažui valyti sudėtyje yra alkoholio. Jis palengvina nuvalyti dažus, tačiau itin sausina odą. Jei jūsų oda ir taip sausa, geriau rinktis makiažo valymo priemones be alkoholio.

Užkritę akių vokai

Šios servetėlės yra prisotintos losjonu makiažui valyti, tačiau jo kiekis dažnai būna nedidelis. Tikriausiai pastebėjote, kad valant blakstienų tušą ir storesnį sluoksnį akių šešėlių, servetėle makiažui valyti tenka net patrinti. Joje esančio losjono paprasčiausiai neužtenka ištirpdyti sudžiūvusiems dažams.

Stipriai trinant ploną ir jautrią akių zoną, ši yra žalojama. Oda po truputį išsitampo, raukšlėjasi, o rezultatas – užkritę akių vokai.

Geriau akių makiažą valykite tradiciškai. Sudrėkinkite vatos tamponėlius losjonu akių makiažui valyti ir uždėkite ant užmerktų akių. Kelias minutes luktelkite ir švelniai nuvalykite.

Spuogai

Jei oda riebi ir linkusi į aknę, servetėlių makiažui valyti naudoti išvis nepatartina. Riebus losjonas gali užkimšti poras. Taip pat didelė tikimybė servetėle pernešti bakterijas nuo jau iškilusio spuogo ant sveikos veido odos. Todėl geriausia makiažą nusiplauti putojančiu prausikliu.

Alerginė reakcija

Servetėlių makiažui valyti pakuotė nėra sandari, ją atidarote ir uždarote ne vieną kartą. Todėl gamintojai, norėdami apsaugoti nuo bakterijų veisimosi, jų sudėtį papildo įvairiais konservantais. Vienas jų itin pavojingas jautriai odai – methylisothiazolinone (dažnai žymimas sutrumpintai MI). Jis dažnai sukelia įvairias alergines reakcijas, dirgina odą.

Todėl visada stenkitės peržvelgti sudėtį ir rinktis produktus be šio konservanto.