Tyrimai jau atliekami ir dėl Šilutės politikų lėšų naudojimo

Atliekant tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, pareikšti įtarimai penkiems asmenims, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Šiuo metu STT atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl 25 savivaldybių tarybos narių išmokų naudojimo, tarp jų – ir Šilutės bei Pagėgių.

Kaip nurodo STT, įtarimai jau pareikšti dviem Jonavos r. savivaldybės tarybos nariams, vienam buvusiam ir vienam esamam Neringos savivaldybės tarybos nariui bei Birštono savivaldybės tarybos narei.

Turimais duomenimis, buvę ir esami tarybų nariai galimai suklastojo tikrus dokumentus, juose įtvirtindami tikrovės neatitinkančius duomenis apie patirtas išlaidas, nesusijusias su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Šiuo metu STT atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl dar 25 savivaldybių tarybos narių išmokų naudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Gytis Pankūnas (ELTA)