Tyrimai patvirtino: naftos teršalų statybvietės grunte yra

EKOLKOGINE 3Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (KRAAD) jau gavo pirmuosius Šilutėje, buvusio autobusų parko teritorijoje vykstančių statybų vietoje paimto grunto tyrimų rezultatus. Tiesa, kol kas tik mažos dalies mėginių.

Priminsime, kad darbai naujosios autobusų stoties ir „Lidl” prekybos centro statybos vietoje prieš savaitę buvo sustabdyti, kai paaiškėjo, kad šioje vietoje gruntas smarkiai užterštas naftos produktais. Respublikinė žiniasklaida situaciją net pavadino ekologine katastrofa.

KRAAD direktorius Andrius Kairys „Šilutės naujienoms” sakė, jog pirminiai tyrimai rodo, kad gruntas buvusioje autobusų parko teritorijoje yra užterštas – jame rasta naftos angliavandenilių.

Dabar aplinkosaugininkams teks bendradarbiauti su  Lietuvos geologijos tarnyba, kurios specialistai vieninteliai gali pasakyti, kokios yra teršalų koncentracijos ir ar tiek jų, pagal normatyvus, gali būti šiame objekte. Būtent Geologijos tarnybos specialistai galės pasakyti ir ką reikia padaryti, kad šioje teritorijoje toliau būtų galima vykdyti darbus.

Pievų gatvėje, kur buvo pilamas iš statybvietės išvežtas gruntas, paimtų mėginių rezultatų dar nėra. Pasak A.Kairio, jei paaiškės, kad leistini užterštumo parametrai yra viršyti, bus reikalaujama čia suverstą gruntą išvežti.

„Pagal teisės aktus, prieš išmontuojant degalinę buvo būtina atlikti preliminarų ekogeologinį tyrimą – padaryti gręžinius, įvertinti teršalų kiekius. Tai atlikti galėjo užsakovas, bet jis galėjo šią funkciją perleisti ir rangovui. To nebuvo padaryta, tad dabar mums teks glaudžiai bendradarbiauti su Geologijos tarnyba, kol galėsime priimti galutinį sprendimą dėl tolesnių veiksmų statybos vietoje”, – sakė KRAAD direktorius.