Tyrimas atskleidė: renovacijos skeptikų mažėja

0.782411001483515147Didžioji dalis Lietuvos gyventojų, gyvenančių senos statybos namuose, norėtų atnaujinti savo daugiabutį. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) praėjusių metų gruodžio mėn. atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.

Respondentų, gyvenančių nerenovuotuose daugiabučiuose, buvo prašoma atsakyti, ar jie pritaria daugiabučių namų atnaujinimui ir esant tinkamoms aplinkybėms atnaujintų savo daugiabutį. Daugiau nei pusė (51 proc.) respondentų išreiškė teigiamą nuostatą dėl dalyvavimo daugiabučių namų atnaujinimo procese, 25 proc. apklaustųjų nuomonės neturėjo ir tik mažiau nei ketvirtadalis (24 proc.) šalies gyventojų teigė, kad artimiausiu metu savo daugiabučio atnaujinti neplanuoja.

Praėjusių metų gruodžio mėn. atliktos apklausos metu respondentų taip pat buvo prašoma atsakyti, kaip jie vertina naująjį renovacijos modelį, kai visu daugiabučio atnaujinimo procesu rūpinasi savivaldybė. 14 proc. respondentų šį modelį įvertino labai palankiai, net 41 proc. išreiškė teigiamą požiūrį į jį, 29 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu, o 16 proc. apklausos dalyvių naująjį modelį įvertino nepalankiai.

Prieš penkerius metus gyventojai daugiabučių atnaujinimą vertino kardinaliai priešingai – 2011 m. prasidėsiančiu renovacijos proveržiu tikėjo tik 5,4 proc. didžiųjų miestų gyventojų. BETA atstovai teigia, kad renovacijos skeptikų šalyje vis mažėja. Prie to prisidėjo ir naujasis daugiabučių renovacijos programos modelis, pagal kurį šiuo metu sėkmingai įgyvendinama apie 75 proc. daugiabučių renovacijos projektų.