Tyrimas: kas septintas gyventojas baiminasi draustis internetu

Neveikiantis automobilis. / Stock.XCHNG nuotr.Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kad kas trečias gyventojas draudžiasi internetu.

Tuo tarpu nesidraudžiantys arba nežino apie tokią galimybę, arba baiminasi prarasti pinigus bei patikėti savo asmeninius duomenis.

ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse Strateginio marketingo direktorius Irmantas Šerys pasakoja, kad internetu besidraudžiančių klientų skaičius kasmet auga – šiemet internetu sudaromų sutarčių skaičius ūgtelėjo keliais procentais. Internete gyventojai gali apsidrausti privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu, kelionės ir turto draudimu. Apklausos rezultatai atskleidė, kad daugiau negu pusė respondentų (58 proc.) internetu draudžiasi dėl to, kad taip yra pigiau, beveik kas ketvirtas (24 proc.) – nes nereikia niekur važiuoti, tuo tarpu beveik kas šeštas (17 proc.) teigė vertinantis galimybę apsidrausti greitai.

Vidutiniškai draudžiantis internetu sugaištama 3-5 min, tačiau draudimo polisą galima gauti ir per minutę.

„Kuriant draudimosi internetu sistemą, oriantuojamasi į tokius kriterijus kaip paprastumas ir greitis. Taip pat besidraudžiantiems internetu siūloma patrauklesnė draudimo kaina – ji gali būti 10-20 proc. mažesnė“ – teigia draudimo grupės atstovas.

„Dalis gyventojų (14 proc.) internetu draustis nesiryžta, nes mano, kad tai daryti yra nesaugu, baiminasi prarasti pinigus bei parsisiųsti negaliojantį draudimo polisą. Tačiau toks nerimas nėra pagrįstas – draudimosi internetu sistemos savo saugumu prilygsta bankinėms sistemoms, o asmens duomenų apsaugai skiriamas ypatingas dėmesys, ji reguliuojama ir įstatymais“, – pasakoja I. Šerys.

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ duomenimis, internetu draudžiasi tiek vyrai, tiek moterys, o besidraudžiančių amžius labai įvairus – nuo 18 iki 65 metų.

„Remiantis statistika, beveik kas antro (45 proc.) besidraudžiančio internetu amžius yra 25-35 m., 30 proc. sudaro 35-55 m. amžiaus gyventojai, tuo tarpu penktadalis – 18-25 m. amžiaus. Mažiausią internetu besidraudžiančiųjų dalį sudaro vyresnio amžiaus asmenys, kurių amžius siekia 55 ir daugiau metų (5 proc.)“, – teigia I. Šerys.

Apklausa atlikta šių metų lapkritį. Apklausoje dalyvavo 502 respondentai iš visos Lietuvos.