Tyrimas nustatė ryšį tarp prarastų dantų ir gyvenimo kokybės

teeth-whitening-singaporeŽmonės, turintys lygių ir gražių dantų šypseną, yra laimingesni ir patiria mažiau streso, negu asmenys, kurių burnoje tarp dantų žiojėja tarpai, tvirtina mokslininkai.

Tyrimas parodė, kad turint pilną tiesių dantų rinkinį, gerokai pagerėja gyvenimo kokybė, nes graži šypsena sustiprina žmogaus savivertę, rašo „The Telegraph“.

Mančesterio universiteto Stomatologijos mokyklos tyrimas nustatė, jog egzistuoja ryšys tarp prarastų dantų ir paciento gyvenimo kokybės.

Suaugusiems, kurie turėjo dalinius arba pilnus dantų protezus, trūko pasitikėjimo savimi, be to, jie labiau buvo linkę į švelnias streso formas, negu natūralius dantis ar dantų implantus turintys žmonės.

Tyrimo rezultatai, anksčiau šiais metais pristatyti per Tarptautinės odontologijos tyrimų draugijos suvažiavimą Sietle, kitą mėnesį bus paskelbti viename stomatologijos žurnale.

Tai pirmoji tokio pobūdžio studija, patvirtinusi klinikinį ryšį tarp burnos sveikatos ir bendros gerovės.

„Mūsų tyrimas rodo, kad oralinės sveikatos pokyčiai, pavyzdžiui, danties netekimas, gali turėti stiprų poveikį paciento gyvenimo kokybei“, – sakė dantų implantų centro „EvoDental“ direktorius bei dantų chirurgas Rajeshas Vijayanarayananas, kurio klinika atliko šį tyrimą kartu su Mančesterio universitetu.

„Pacientams būna sunku susitaikyti su danties praradimu, jie mažiau pasitiki savimi ir būna daugiau susivaržę kasdienėje veikloje“, – teigė jis.

Vienas ankstesnis tyrimas nagrinėjo vyrų ir moterų su tiesiais bei kreivais dantimis vertinimą. Tyrimo metu respondentams buvo rodomos žmonių su skirtingomis šypsenomis nuotraukos. Jie turėjo pasakyti savo nuomonę apie matomus asmenis.

Žiūrėdami į nuotraukas respondentai nusprendė, kad žmonės su tiesiais dantimis turi 45 proc. daugiau šansų gauti darbą negu panašiais įgūdžiais ir darbo patirtimi pasižymintys kreivadančiai. Respondentams taip pat atrodė, kad žmonėms su tiesiais dantimis sekasi 58 proc. dažniau ir kad jie yra 58 proc. sveikesni.