U. Prialgauskaitė: „Linkiu šilutiškiams ateiti kol dar neskauda“

DSC05715Šilutės medicinos centro „Sveikatos darna“ Odontologijos klinikos kolektyvą papildė nauja narė – gydytoja odontologė Urtė Prialgauskaitė.

Jaunoji medikė augo ir mokėsi Vilniuje, o pamario krašto gydymo įstaigą sako pasirinkusi todėl, kad čia rado ypač modernią įrangą ir puikias galimybes tobulėti.

Sužavėjo moderni įranga

Jaunoji odontologė pasakoja, jog Šilutės kraštas jai nėra svetimas. Čia ji gimė, iš čia vėliau su tėvais išvažiavo gyventi į sostinę, dar ir dabar čia gyvena jos seneliai.

Medicina Urtės svajones buvo užvaldžiusi nuo vaikystės, ir stebėtis dėl to nereikia, nes jos mama – gydytoja, o močiutė – buvusi akušerė. „Nuo mažens rašiau ligoniams „receptukus“ ir dėliojau ant jų „atspaudukus“, – su šypsena prisimena mergina.

Taip susiklostė, kad pirmuoju odontologijos „užkratu“ tapo kažkada – dar 11-oje klasėje – visai atsitiktinai stebėtas vaizdas, kuomet „Danės“ odontologijos klinikos vadovas Alvydas Vaičiūnas pacientui atliko dantų implantaciją. „Sužavėjo jo profesionalumas ir atsidavimas savo darbui“, – prisimena Urtė.

Jau bebaigdama Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ji, kaip pati sako, ir vėl visai atsitiktinai sutiko A. Vaičiūną konferencijoje Druskininkuose. Užsimezgęs pokalbis buvo lemtingas – klinikos vadovas pakvietė jauną specialistę atvykti į Šilutę.

Penktadienį atvažiavusi ir apsižiūrėjusi vietoje, mergina pasakė, jog pirmadienį ji… atvyksta dirbti. „Sužavėjo šiuolaikiška šioje klinikoje esanti įranga, puikios darbo sąlygos ir galimybės ateityje tobulėti“, – sako ji.

Pas odontologą vis dar vėluojame

Nors Urtė Šilutėje dirba dar tik antras mėnuo, ji sako jau susidariusi šiokią tokią nuomonę apie šilutiškius pacientus. „Man patinka, kad čionykščiai žmonės kur kas daugiau šypsosi ir nuoširdžiau žiūri vieni į kitus, nei didmiesčių gyventojai. Pastarieji labiau susikoncentravę tik į savo reikalus“, – pastebi ji.

Piktų pacientų ji sako nesulaukusi, visi buvo geranoriški. Mergina jautė jų pagarbą už tai, kad suteikė pagalbą.

Dar vienas Urtės pastebėjimas nuskamba rajono valdžios nenaudai. Mergina jau spėjo pastebėti, kad mieste trūksta rajono vadovų rūpesčio gyventojų laisvalaikiu, suaugusiųjų ir vaikų užimtumu.

Kokie pacientai yra šilutiškiai, ar jie laiku kreipiasi į odontologą? Urtė sako, kad vaikus jie atveda laiku, bet patys suaugusieji ateina tik tada, kai suriečia rimta bėda, maždaug pusmečiu vėluodami. Ji linki šilutiškiams odontologo pagalbos ieškoti ne tada, kai dantį jau gelia, bet gerokai anksčiau. Tada, pasak jos, ir gydymas bus lengvesnis, ir piniginė bus mažiau „nuskausminta“.