UAB „Germanika“ per metus padvigubino apyvartą

GERMANIKAUAB „Germanika“ direktorius Svajūnas Gečas džiaugiasi įmonės šių metų išskirtiniais pasiekimais.

Prieš 8 metus sukurta įmonė nuolat augo, tačiau šie metai buvo itin produktyvūs. Palyginti su 2011 metais, apyvarta šiemet bemaž padvigubėjo – 2012-uosius metus „Germanika“ planuoja baigti pasiekusi 100 mln. litų apyvartą.

2011-2012 metais įmonė priėmė 350 naujų darbuotojų. Šiuo metu „Germanikoje“ dirba daugiau nei 500 žmonių. Apie 70 proc. darbuotojų į Vilkyčiuose veikiančią įmonę atvyksta dirbti iš Šilutės rajono. Pusė jų gyvena Saugų seniūnijoje.
Investicijos į naujas technologijas

GERMANIKA 4Pasak S.Gečo, SBA koncerno įmonė „Germanika“ per pastaruosius 2 metus iš esmės atnaujinta ir tapo viena moderniausių Europoje baldų gamyklų. Čia įdiegta inovatyvi „vilktų“ korpusinių baldų technologija, kuri leidžia gaminti aukštos pridėtinės vertės produkciją, labai paklausią tarp vartotojų.

Itin estetiškus ir kokybiškus baldus leidžianti gaminti „vilktų“ korpusinių baldų technologija atsirado vos prieš kelerius metus ir šiuo metu yra įdiegta tik keliose Europos baldų gamyklose.

„Gaminant baldus pagal naują technologiją, skydų kraštai ne laminuojami kraštų juostele, kaip įprastų baldų, o padengiami ta pačia plokštumos plėvele, tarsi detalę įvelkant. Tokie skydai atrodo visiškai vientisi, nėra klijų siūlių, sujungimų. Naująja technologija pagaminti baldai atrodo estetiškai, yra puikios kokybės, atsparesni drėgmei“, – pasakoja „Germanikos“ direktorius.

SBA koncernas į naują „vilktų“ korpusinių baldų technologiją per 2011-2012 metus investavo 36 mln. Lt savo lėšų.

Visa pagaminta produkcija tiekiama Švedijos koncernui IKEA, kurio skelbtą konkursą miegamojo baldų gamybai „Germanika“ laimėjo 2010 m. rudenį, atkaklioje kovoje įveikusi kitus Europos baldų gamintojus.

Auga sparčiau, nei planavo

Šiuo metu UAB „Germanika“ gamina 34 gaminius, kurie komplektuojami dviem miegamojo kambario baldų kolekcijoms – „Brimnes“ ir „Aspelund“, taip pat jau seniau gamintos batų dėžės „Bissa“, spintelės „Goliat“, įvairios lentynos.

S.Gečą džiugina, kad įdiegus naują liniją pavyko išlaikyti ir prieš tai buvusius gaminius, kurie yra iš esmės atnaujinti. Ypač populiarus „Germanikos“ gaminys – batų dėžė „Bissa“ pakeitusi savo spalvas ir konstrukciją, dabar atrodo dar tobulesnė ir patrauklesnė.

„Nestovi vietoje ir naujieji „vilkti“ gaminiai, jau ateinančių metų pradžioje pradėsime gaminti naują miegamojo kolekciją „Musken“, kuri bus dviejų spalvų, ir išskirtinės patrauklios išvaizdos“, – sakė įmonės vadovas.

Didesni miegamojo baldų poreikiai, bei senosios technologijos išlaikymas suteikė galimybę gamybos apimtis padidinti labiau, nei buvo planuota 2012 metams, o tai turėjo teigiamos įtakos ir papildomoms darbo vietoms sukurti.

Sparčiai augant gamybos tempams „Germanikai“ prireikė ir didesnių sandėliavimo plotų. Todėl 2013 metais sandėliavimui skirtų patalpų plotas padidės dar 2000 kv. m. Baigtos produkcijos sandėlio rekonstrukcijos statybos darbai jau pradėti.

Tikimasi, kad 2013 metais gamybos apyvarta paaugs dar 50 proc. – iki 150 mln. Lt per metus.

Subalansuotas kolektyvas

GERMANIKA 7Kalbėdamas apie įmonės kolektyvą, S.Gečas sako, kad jis yra toks, kokio reikia. Didelė dalis darbuotojų – jaunimas iki 30 metų. Jaunesniems žmonėms lengviau įsisavinti naujas technologijas, kurios yra kompiuterizuotos, automatizuotos, todėl reikia jaunatviškos reakcijos, energijos ir imlumo.

Tačiau sparčioje gamyboje praverčia ir vyresnių žmonių įgyta patirtis, atidumas bei atsakingesnis požiūris į darbą.

Šioje gamykloje žmonių darbas vertinamas 6 kvalifikacijos laipsniais, todėl atlyginimo dydis priklauso ne tik nuo darbo valandų skaičiaus, bet ir nuo įgytos kvalifikacijos bei atlikto darbo.

Gamykloje organizuotas maitinimas, kurį iš dalies dotuoja įmonė, visi darbuotojai, kurie gyvena atokiau nuo Vilkyčių, pavežami gamyklos organizuojamu transportu.

Kadangi kolektyvas jaunas tiek amžiumi, tiek darbo kartu patirtimi, pasak S.Gečo, ne tik yra gerinamos darbo ir poilsio sąlygos, bet ir kuriamos tradicijos, kad žmonės pasijustų artimesni, dirbtų komandoje.

Pamainų bei cechų kolektyvai organizuoja šventes, komandos formavimo renginius. Įprasta švęsti įmonės steigimo gimtadienį, dalyvauti sportinėse SBA koncerno šventėse, paminėti Kalėdas.

Šiais metais „Germanika“ tapo įdomi aplinkiniams, todėl lankytojų netrūko. „Germanikoje“ svečiavosi mokiniai ir studentai, taip pat buvo atvykę Baldininkų asociacijos senjorai – buvę ir esantys Lietuvos baldų įmonių vadovai. Visi puikiai vertino naujausias gamybos technologijas, požiūrį ir investicijas į saugias darbo vietas, sveiką aplinką.