UAB „Šilumos tinklai“ priglaudė Šilutės ligoninę

SILUTES LIGONINE SAULYS 2Šią savaitę UAB „Šilutės šilumos tinklai“ prie savo šildymo trasų pagaliau prijungė pietvakariniame miesto pakraštyje esančius sveikatos priežiūros įstaigų pastatus.

Nuo metų pradžios buvo įgyvendinamas  projektas „Šilumos tiekimo infrastruktūros plėtra Šilutės mieste, prijungiant prie centralizuoto šilumos tiekimo miesto centrinę ligoninę“.

Europos Sąjungos struktūriniai fondai ir LR Ūkio ministerija šiam projektui įgyvendinti skyrė 864 089 litų. UAB „Šilumos tinklai“  investavo antra tiek lėšų iš savo biudžeto ir sumokėjo visus valstybei priklausančius mokesčius. Taigi viso projekto įgyvendinimo kaina – 1,853 mln. litų.

Senos svajonės

UAB „Šilumos tinklai“ direktorius Algis Šaulys „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad Šilutės ligoninės ir šalia jos esančius pastatus prijungti prie centrinės miesto katilinės trasų planuota jau seniai, dar nuo sovietmečio laikų. Buvo parengtas ir tokių darbų projektas. Tačiau planai buvo atidėti 12 metų, kai trečiojo šaukimo rajono Taryba, vadovaujama  rajono mero Šarūno Laužiko, nusprendė Šilutės ligoninės ir kitų toje miesto dalyje esančių pastatų šildymą perduoti privačiai įmonei UAB „Kaitris“.

Pasak A.Šaulio, senajame projekte buvo paskaičiuota, kad sveikatos įstaigų šildymo sistemų prijungimas prie Savivaldybės šilumos įmonės kainuotų 400 tūkst. litų.

A.Šaulio nuomone, atnaujinti planus ir minėtus pastatus prijungti prie UAB „Šilutės šilumos tinklai“ trasų Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis ir Savivaldybės administracija galėjo tik tuomet, kai pasibaigė minėtos privačios įmonės, investavusios į Šilutės ligoninės katilinės rekonstrukciją didžiules lėšas, šilumos tiekimo sutartis.

Nauda miestui ir žmonėmsSILUTES LIGONINE 3

Kalbėdamas apie įgyvendinto projekto naudą, A.Šaulys sakė, kad ji yra įvairi: pakeistos senos šilumos tiekimo trasos, efektyviau bus panaudota bendrovės katilinė ir pagerintas miesto vaizdas.

Paklota 15 kilometrų bekanalių šilumos trasų, kurių vamzdynų skersmuo –  400-50 mm. Trasos nutiestos iki kiekvieno to kvartalo pastato. Tokie vamzdynai nešildo žemės ir yra ilgaamžiai. Įmonės, pagaminusios bekanalių trasų vamzdynus, garantuoja 25-30 metų naudojimo laikotarpį, bet  pavyzdžiai rodo, kad tokios pat trasos tarnauja jau ir 50 metų.

Pagražės ir Gluosnių gatvė, kurioje panaikinta 400 m ilgio senoji šilumos trasa, ėjusi link Šilutės ligoninės virš žemės paviršiaus. Nebereikalingos atramos bus pašalintos.

Liepų g. gyventojai netrukus pajus savo namų šildymo sistemų didesnį efektyvumą. Iki šio kvartalo pastatų centrinio šildymo vanduo atitekėdavo jau šiek tiek atvėsęs, nes čia būdavo trasų pabaiga. Dabar Liepų kvartalo pastatų šildymo sistemos prijungtos prie karšto vandens magistralės, einančios link Šilutės ligoninės.

Šiuo metu naujų trasų šildomas plotas siekia apie 15 tūkst. kv. metrų, tačiau trasos suprojektuotos šildyti mažiausiai 20 tūkst. kv. metrų ploto, įvertinus Savivaldybės planus šioje miesto dalyje pastatyti sporto kompleksą ir baseiną.

A.Šaulys įsitikinęs, kad dabar bus efektyviau panaudojami centrinės miesto katilinės pajėgumai. Nors jis stulbinamo ekonominio efekto nesitiki, tačiau 15-20 tūkst. kv. metrų papildomo šildomo ploto ir Šilutės ligoninės sunaudojama energija vandeniui pašildyti pagerins gaminamos šilumos savikainą. Dabar Šilutės mieste UAB „Šilutės šilumos tinklai“ šildo 450 tūkst. kv. metrų plotą.

Tvarka bus

A.Šaulys sakė, kad antrą lapkričio savaitę minėtas projektas bus baigtas.

Naujas, bekanales šilumos trasas klojo ir kitus projekto darbus atliko UAB „Klaipėdos inžinerinių tinklų statyba“. Ši bendrovė 5 metus garantuoja už atliktų darbų kokybę.

Be to, sutartyje numatyta, kad bendrovė visiškai atstatys suardytus kelius, šaligatvius, atsodins želdinius ir medelius. Tai jau daugelyje vietų padaryta.

Apie šilumos kainą

Šilutės rajono meras V.Pozingis neabejoja, kad Šilutės ligoninės ir kitų šalia esančių pastatų šildymo perdavimas „Šilutės šilumos tinklams“ yra teisingas sprendimas. Taip efektyviau bus išnaudojami centrinės miesto katilinės pajėgumai, mažės šilumos savikaina.

Meras abejoja, ar prieš 12 metų rajono Taryba teisingai pasielgė, sveikatos priežiūros įstaigų pastatus perduodama šildyti privačiai įmonei. Kiekvienos kadencijos rajono Taryboje kildavo diskusija, kodėl Šilutės ligoninės katilinės šilumos kaina bemaž trečdaliu didesnė nei Savivaldybės šilumos įmonės.

Iniciatyvas ką nors keisti tekdavo nutraukti dėl Šilutės ligoninei nenaudingos sutarties su privačia įmone.

V.Pozingio žiniomis, dabar, kai Šilutės ligoninės pastatai prijungti prie „Šilutės šilumos tinklų“ trasų, vien tik ši įstaiga per metus sumokės už šilumą ir karštą vandenį 300 tūkst. Lt mažiau nei mokėdavo iki šiol.

V.Pozingis džiaugiasi ir dėl to, kad šiemet UAB „Šilutės šilumos tinklai“ neketina didinti šilumos kainos, nors kuras ir brangsta.

Jo nuomone, rajono Tarybos ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ sprendimai modernizuoti šilumos ūkį, keisti senus šilumos katilus į biokuro katilus ir prijungti naujus vartotojus leido keleriems metams stabilizuoti šilumos kainą centralizuoto šildymo vartotojams.es logotipas