UAB ,,Viskas už vieną eurą” skirta 12500 litų bauda

Smėlio žaislai. / Asociatyvi Stock.XCHNG nuotr.Išnagrinėjusi bylą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už pakartotinius Produktų saugos įstatymo pažeidimus UAB „Viskas už vieną eurą” skyrė 12 500 litų baudą.

Bendrovė nevykdė įpareigojimų pašalinti pavojingus žaislus iš rinkos. Už pavojingų produktų pateikimą į rinką šiai bendrovei skirta jau trečia bauda per pastaruosius dvejus metus.

Pakartotinai rasti rinkoje realizuojami pavojingi žaislai: smėlio žaislų rinkinys „Sand toys”; stumiamas žaislas „WHEEL GAME”; stumiamas gaidelis ir magnetukai „Rattlesnake Sound Eggs”.

Atlikus bandymus žaislų ir chemijos bandymų laboratorijoje ir įvertinus šių žaislų, kurie skirti jaunesniems nei 3 metų vaikams, atitiktį saugos reikalavimams, nustatyta, kad gaminiai yra vaikams pavojingi (nesaugūs). Mažos žaislų detalės pritvirtintos nesaugiai, tempiant jos lengvai atsiskiria, todėl jais žaidžiant vaikams kyla pavojus paspringti netinkamai pritvirtintomis smulkiomis žaislų detalėmis. Žaislų aštrių briaunų detalės gali pažeisti jų odą, todėl jie kelia riziką vaikų sveikatai ir gyvybei.

Nustačiusi, kad šie gaminiai neatitinka produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, inspekcija uždraudė šiuos žaislus teikti į rinką ir įpareigojo importuotoją nedelsiant pavojingus produktus pašalinti iš rinkos.

Bylos nagrinėjimo posėdyje inspekcijos atstovas informavo, kad tyrimo metu UAB „Viskas už vieną eurą” vengė geranoriškai bendradarbiauti su rinkos priežiūros institucija ir nevykdė įpareigojimų iš rinkos pašalinti pavojingus produktus.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pažymi, kad 2012 m. kovo 29 d. už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Viskas už vieną eurą” jau buvo skyrusi 2750 Lt baudą.

Priimdama sprendimą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba atsižvelgė į tai, kad UAB „Viskas už vieną eurą”, sužinojusi, kad gaminiai kelią riziką vartotojų saugai, nesiėmė atitinkamų veiksmų rizikai pašalinti, nevykdė rinkos kontrolės institucijos reikalavimų, t.y. nepašalino pavojingų žaislų iš rinkos, o toliau jais prekiavo.

UAB „Viskas už vieną eurą” Lietuvoje valdo 56 parduotuvių tinklą.