UAB „Žibai“ 20-metis nuskambėjo kaip tikra „Žibų olimpiada“

zibu 20metis su darbininkaisTikriausiai nedaugelis šilutiškių galėtų atsakyti į klausimą, kokia įmonė mūsų rajone pirmoji iš valdiškos sovietmečio įmonės tapo privačia bendrove. Tai – 1992 metų liepos 4-ąją įkurta uždaroji akcinė bendrovė „Žibai“, sėkmingai besidarbuojanti statybų sektoriuje jau 20 metų.

Į 20-mečio šventę įmonės įkūrėjas ir vadovas Steponas Kazlauskas pakvietė ne tik visus 130 darbuotojų, bet ir jų šeimų narius, bendrovės partnerius, kitus svečius, tad „Žibų“ jubiliejus nuskambėjo su nuotaikingu trenksmu, šventinėmis emocijomis, linksmų rungčių pergalėmis, smagiais įspūdžiais besidalijant keliems šimtams šventės dalyvių.

Kolektyvas – patikimas ir stabilus

Sveikindamas savo kolektyvą direktorius S.Kazlauskas džiaugėsi administracijos darbuotojų, techninio personalo ir darbininkų vienybe, profesionalumu, ištikimybe savo profesijai ir bendrovei. „Visi mes, suglaudę pečius, per 20 veiklos metų išauginome įmonę nuo „žibukų“ iki „Žibų“, išsikovojome vietą rinkoje, įrodėme profesionalumą ir patikimumą“, – kolektyvą gyrė direktorius, pabrėždamas, kad net 70-80 proc. darbuotojų įmonėje dirba nuo pat jos įsikūrimo. S.Kazlauskas minėjo ne vieną dešimtmetį dirbančius specialistus Gintarą Pužą, Robertą Girdžiūną, Jovitą Žymančiuvienę, vairuotoją Petrą Jurgilą, stalių Vidą Šaulį, zibu 20metis laimetojaiapdailininką Saulių Butkevičių ir kitus.

S.Kazlauskas pasakojo, kad bendrovė, viena pirmųjų Lietuvoje žengdama į privataus verslo kūrimosi laikotarpį, turėjo, ko gero, vienintelį privalumą – buvo lengva pasirinkti pavadinimą. „Žibai“ – skambus, prasmingas ir istorines šaknis turintis pavadinimas, nes įamžino senąjį Žibų kaimą, kuris įsiliejo į augančią Šilutę ir joje išnyko. Bet istorinį atminimą saugo UAB „Žibai“, įsikūrusi buvusio Žibų kaimo teritorijoje ir savo veikla garsinanti šį kraštą visoje Lietuvoje.

Direktorius neslėpė, kad verslo pradžia nebuvo lengva, ir vėliau buvo ir blogesnių, ir geresnių laikotarpių. Bet įmonės darbų apimtys vis auga ir pastaraisiais metais pasiekė 20 mln. litų per metus. „Tačiau be jūsų nebūtų nei „Žibų“, nieko nereikštų nei specialistai, nei direktorius“, – kolektyvo vertę nuolat akcentavo S.Kazlauskas.

Svečiai gyrė, apdovanojo ir… išpirko kaltes

Vieną iš garsiausių rajono įmonių sveikino merė Daiva Žebelienė ir Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, linkėję, kad „Žibų“ žmonėms užtektų laiko ir geriems darbams daryti, ir pasidžiaugti tais darbais. Merė S.Kazlauskui įteikė padėką už įmonės indėlį į rajono ekonomiką, už aktyvią visapusę veiklą, rajono bendruomenės rėmimą.

Kolegas statybininkus sveikino firmos „Stamela“ savininkas Stasys Liepis, priminęs, kad su S.Kazlausku jį sieja seni profesiniai ryšiai. Verslininkas sakė, kad nors abi įmonės yra konkurentės, bet iš tikrųjų labiau – kolegės.
zibu 20metis plaukimas
Elektros darbų įmonės „Įtampa“ savininkas Algis Bekeris irgi tvirtino, jog su „Žibais“ sieja partnerystė. O jubiliejaus proga A.Bekeris pasiryžo ištaisyti seną savo prasižengimą, mat prisipažino, jog kažkada yra dirbęs „Žibų“ įmonėje ir netyčia išsinešęs raktus. Dabar svečias S.Kazlauskui įteikė suvenyrinių raktų ryšulį.

Buvęs meras Virgilijus Pozingis, pabrėžęs, jog labai vertina S.Kazlausko – verslininko, statybininko, politiko, sportininko – indėlį į rajono gyvenimą, įteikė „Žibų“ vadovui dar vieną vertingą simbolinę dovaną – unikalų Šilutės 500-mečio medalį.

„Žibų“ šventėje apsilankė ir Seimo narys Arūnas Valinskas su dainininku Deiviu. Parlamentarui „Žibų“ vadovas dėkingas, nes jo dėka šiemet pajudėjo Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos renovacija, kuri dėl neaiškių priežasčių buvo dvejus metus įstrigusi. Seimo narys džiaugėsi, kad jo pirmąją mokyklą, kurioje mokėsi iki 5 klasės, remontuoja būtent „Žibai“.

Nuoširdūs ir smagūs sveikinimai netruko tapti kūrybiniais, nes kolektyvui šokių programą dovanojo Šilutės pradinės mokyklos šokėjai, o vėliau šventinės aistros persikėlė į „Žibų olimpiadą“ – taip šventės vedėjas Vaidas Jočys pavadino parengtas sportines ir pramogines rungtis. Ne mažiau energijos kaip rankų lenkimo, virvės traukimo ar linksmų estafečių trasose prireikė ir šokių aikštelėje, kur grojo grupė „Tabasko“.

Nuo gyvenamųjų namų – iki klinikų ir gamyklų
zibu 20metis ranka lenkia kazlauskas
S.Kazlauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad per 20 veiklos metų įmonė ir Šilutę, ir daugelį Lietuvos miestų ir miestelių papuošė naujais ar atnaujintais statiniais. Dirbo ir pramoninės, ir gyvenamosios statybų sektoriuose, statė ir remontavo švietimo, kultūros, medicinos įstaigas. Ypač didžiuojasi, kad „Žibams“ buvo patikėta pastatyti net 3 bažnyčias: Vilkaviškyje, Šiauliuose ir Pilviškiuose.

Šilutėje daugybė pastatų atgijo, prisilietus „Žibų“ darbininkų rankoms: Pirmoji gimnazija, Pradinė, Pamario ir Verdainės mokyklos, ligoninė ir kt. Vienas sudėtingiausių objektų buvo Šilutės gamyklos „Biofuture“ plėtra – sudėtingi techniniai sprendimai, specializuoti aukštuminiai darbai. Žengtas žingsnis į naują sritį – vandenvalos ir vandentvarkos projektus. Šie projektai įgyvendinti Švėkšnoje, Saugose, Vainute, Pagėgiuose.

„Žibai“ sudėtingus užsakymus ne vienerius metus jau atlieka ir sostinėje, ir uostamiestyje, ir kituose miestuose. Neseniai baigė statyti didžiulį (4000 kv. m) logistikos centrą Klaipėdoje, baigiamos Žalgirio klinikų statybos Vilniuje.

Dideles pajėgas „Žibai“ metė į dar vieną naujų technologijų statybą – stato dumblo perdirbimo gamyklą Šilutės nuotekų valymo įrenginiuose. 13 mln. Lt vertės projektą ketina baigti anksčiau numatyto termino – jau kitų metų I ketvirtį.