Ugniagesiai: gaisrai švenčių nepaiso!

gairsas ZAL 5730Lietuvos ugniagesiai vėl su nerimu laukia ilgojo šv. Velykų savaitgalio, nes kaip rodo kelerių metų gaisrų statistika, laisvadieniais, o ypač švenčių dienomis, gaisruose žūva daugiausia žmonių, padaugėja ir kitų skaudžių nelaimių.

Pernai per dvi šv. Velykų dienas gaisre žuvo vienas žmogus, o du gyventojai buvo traumuoti. Vieno žmogaus gyvybę ugniagesiams pavyko išgelbėti. Šių švenčių dienomis praėjusiais metais kilo 106 gaisrai.

Ugnis – neatsiejama šv. Velykų dalis. Didįjį šeštadienį pagal tradiciją bažnyčioje šventinamas vanduo ir šventoriuje iš senų kryžių sukuriamas šventas laužas, kurio ugnis pašventinama.

Žmonės pasiima laužo ugnelės ir nešasi namo, kad ja įžiebtų savo namų židinio ugnį.

Skolintis Velykų ugnies nepriimta, nes tikima, kad tokia ugnimi užkūręs židinį, gali namus sudeginti. Tad tam, kad artėjančio didžiojo Prisikėlimo šventė praeitų sklandžiai bei būtų išvengta aukų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų.

Tuo pačiu primena: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių, šildymo prietaisų, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos.

Nors šalčiai dar nesitraukia, gyventojai jau degina pernykštę žolę.

Ugniagesiams dėl žolės gaisrų jau teko vykti 580 sykių. Daugiausia šiemet žolė liepsnoja Klaipėdos, kauno bei Tauragės apskrityse.

Primename, kad už žolės deginimą yra numatyta administracinė atsakomybė, o už nepilnamečių nusižengimus yra baudžiami jų tėvai. Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 200 iki 1000 litų bauda, o pareigūnai – nuo 400 iki 1200 litų. Be to, teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji kartais siekia ne vieną tūkstanti litų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį, bet pasistengti patiems juos užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija.