Ugniagesiai gelbėtojai perspėja: savaitgalį oro sąlygos kelionėms nepalankios

0003-iij44m4414Kaip informuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, šį savaitgalį orai šalyje bus labai permainingi. Šiaurės vakariniuose šalies rajonuose numatoma šlapdriba ir sniegas, kai kuriuose šiauriniuose rajonuose prasidės plikledis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kaip elgtis esant lijundrai. Būkite ypač atsargūs vairuodami automobilį, vaikščiodami šaligatviais ir keliais.

Leisdamiesi ar kildami laiptais, laikykitės už turėklų, medžių ar krūmų. Kai labai slidu, geriausia likti namuose, ypač pagyvenusiems žmonėms.

Prie namų pabarstykite laiptus ir pėsčiųjų takelius smėliu. Eidami nelaikykite rankų kišenėse – tai tik didina galimybę netekti pusiausvyros ir pargriūti, gauti sunkią traumą. Jokiu būdu nelieskite elektros laidų, venkite būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų. 

Prasidėjus šlapdribai ir šąlant, elektros perdavimo ryšių linijos, stogai, įvairios atramos ir konstrukcijos, taip pat medžių šakos aplimpa sniegu ir apledėja, o nuo sniego ir ledo svorio gali trūkti arba lūžti. Taip pat nestovėkite ir nestatykite automobilių po dideliais medžiais.

Perspėkite šeimos narius, artimuosius, kaimynus, pažįstamus, bendradarbius apie šias nemalonias gamtos išdaigas. Nelaimės atveju skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112.