Ugniagesiai gesina suodžius, stogus ir pievas

gaisrai sandeliukai siluteje 1 aldonosPastarąją savaitę Šilutės ugniagesiams dažniausiai tenka gesinti arba padegtus žolės plotus, arba degančius suodžius ir jų įžiebtus stogus.

Ugniagesių pagalbos kovo 14 d. šaukėsi Pagrynių  gyventojai, kur degusio laužo liepsnos išplito į pievą ir vietiniai sunerimo, jog gali nebesuvaldyti ugnies. Nors kol atvyko ugniagesiai, pieva jau buvo užgesinta, bet apie 10 arų žolės paklotės sunaikinta.

Maždaug tokie pat plotai pievų tos pačios dienos vakare išdegė ir Saugų seniūnijos Bružų ir Vilkyčių kaimuose. O kovo 16-ąją žolė padegta Šilutėje, Žemaičių Naumiesčio gatvėje, prie Šyšos upės. Ir čia nudegė apie 10 arų.

Kovo 15-osios rytą PGT vyrai vėl skubėjo į Vilkyčius, kur pakelėje degė automobilis. 1995 m. pagamintas „Ford Escort“ sudegė nebepataisomai, savininko šalia jo nebuvo.

Tą pačią dieną Saugose, Atgimimo g. stovinčio namo kamine, degė suodžiai, o Švėkšnos seniūnijos Kalnalio kaimo gyventojų name prie dūmtraukio užsiliepsnojo ir perdanga.  PGT vyrai suskubo laiku – išdegė tik apie 3 kv. metrus perdangos N.T. (mot.) priklausančiame mediniame name.

Ugniagesiai dar kartą įspėja, kad tokie gaisrai tai neišvalytų dūmtraukių pasekmė – degantys suodžiai neretai įplieskia dideles nelaimes.

Jau kitą dieną, sekmadienį, 9 val. ryto gaisrininkų pagalbos šaukėsi Švėkšnos Vilkėno g. gyvenantys žmonės – čia irgi degė dūmtraukyje susikaupę suodžiai. Gelbėti švėkšniškių išskubėjo vietos, taip pat Saugų ir Šilutės ugniagesiai.

Sekmadienio vakaras neramus buvo ir Lietuvininkų – M.Jankaus gatvių sankryžoje gyvenantiems žmonėms, mat čia, vidiniuose kiemuose, užsidegė sandėliukai. Ugniagesiams teko laužti užrakintas duris, kad galėtų užgesinti liepsnas.

Kaimynai spėja, kad tai tikriausiai miesto valkatų darbas. „Kas daugiau, jei prieš du mėnesius irgi degė gretima sandėliukų eilė“, – sako jie.