Ugniagesiai kviečiami ne tik į gaisrus, bet ir gelbėti šunis, padėti neįgaliesiems

gaisrininkas rolandoŠi vasara kol kas nėra karšta ugniagesiams: pievoms sužaliavus jų degintojai nurimo, o ir pastatai dega rečiau.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sako, jog per pastarąsias savaites užfiksuoti tik du rimtesni gaisrai, abu – Vainute. Kitos nelaimės buvo menkesnės arba ugniagesiai iš viso buvo atšaukti vos įpusėję kelionę į nelaimių vietas.

Kvietė gelbėti šunį

Birželio 12 dienos vakare, artėjant 22 valandai, Šilutės PGT vyrai buvo iškviesti į Pagrynius. Čia gyvenantys žmonės pranešė, jog į kanalą, esantį Bokšto gatvėje, įkrito šuo. Pasak žmonių, vilkšunis – jau senas, todėl nepajėgia pats išlipti, o jie nepajėgia jo ištraukti.

Tačiau nelaimė baigėsi sėkmingai – pagryniškiai keturkojį išgelbėjo patys, dar nespėjus atvykti gelbėtojams.

Ugniagesiai gaisrą pamatė anksčiau už šeimininkus

Kitą dieną, apie 11 val., pranešimas apie gaisrą gautas iš Vainuto, kur degė medinė, šiferiu dengta malkinė. Pirmieji liepsnas pastebėjo ir šauktis kolegų iš Šilutės pagalbos suskubo Vainuto ugniagesiai. Kur tuo metu buvo pastatėlio šeimininkai, neaišku. Todėl, pasak R.Mačijausko, gaisras pastebėtas per vėlai.

Atvykus ugniagesiams malkinė jau degė atvira liepsna. Pastatėlis supleškėjo visiškai, sudegė ir jame buvę po 5 kubinius metrus malkų, medinių pabėgių ir medžio pjuvenų.

Darbo ugniagesiams čia buvo iki pavakarės – paskutinis ekipažas į gaisrinę sugrįžo 15 valandą.

Dar kartą į Vainutą PGT pajėgos iškviestos birželio 19-ąją, tuoj po vidurnakčio. Tąkart liepsnojo Tauragės gatvėje stovinti pašiūrė. Bet užgesinti pastatėlį suspėjo Vainuto ugniagesiai, tad įvykin skubėję šilutiškiai ir naumiestiškiai nuo pusiaukelės buvo atšaukti grįžti atgal.

Šiferiu dengtas pastatėlis apdegė nemenkai, laimė, kad vertingų daiktų jame nebuvo – tik senas dviratis ir motociklo rėmas. Įtariama, kad tai padegimas. Tirti įvykį ėmėsi policija.

Gelbėjo žveją ir neįgalųjį

Ankstus birželio 14-osios rytas buvo nelaimingas į Pamarį žvejoti atvykusiam Plungės rajono gyventojui. Apie 6.30 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad vyras skęsta netoli Kintų, Minijos upės deltos įlankoje. Atvykę gelbėtojai valtimi nusiyrė iki 68-erių metų plungiškio B.M., kuris pagalbos laukė 3 metrus nuo kranto augančiuose melduose. Išbristi pats iš salelės jis negalėjo.

Birželio 16-ąją, artėjant vidurnakčiui, pagalbos šaukėsi Šilutėje, Tilžės gatvės 2A name gyvenanti moteris. Ji pranešė, kad buvęs sugyventinis per atvirą langą į butą ką tik įmetė degantį skudurą, nuo jo užsiliepsnojo užuolaidos. Visgi namiškiams gaisro židinį pavyko likviduoti patiems, dar nespėjus atvykti ugniagesiams. Bute apdegė palangė ir užuolaidos.

Birželio 17 dieną, paryčiui, kai visi juknaitiškiai jau gyveno artėjančios savo seniūnijos šventės nuotaikomis, supleškėjo vietinio gyventojo automobilis „VW Golf“. Liepsnos Alkos gatvėje pastebėtos apie 4.15 val. Buvo akivaizdu, kad automobilį prieš tai bandyta nuvaryti. Matyt, supykę, kad to padaryti nepavyko, niekadėjai mašiną supleškino. Ir šį įvykį tiria policijos pareigūnai.

Neseniai gelbėtojai padėjo į IV aukštą užnešti sunkų neįgalų ligonį, kuris ką tik buvo paleistas iš ligoninės. Artimieji to padaryti nepajėgė. Vyras namo užneštas su visu savo neįgaliojo vežimėliu.