Ugniagesiai ragina pasiruošti ekstremalioms situacijoms

Šilutės miesto šventės metu visi jos dalyviai turėjo progą sužinoti, kaip apsaugoti save ir savo namus nuo skaudžių nelaimių ir kokias atsargas būtina sukaupti, norint išgyventi 72 valandas ekstremalios situacijos metu.

Kartu su ugniagesių atstovu A. Ališausku palapinėje dirbo ir civilinės saugos specialistas Rimantas Zimantas.

Apie tai informavo šalia Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos spalvingą palapinę pasistatę Šilutės PGT vyrai.

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas su kolegomis praeiviams dalijo daug lankstinukų ir kitokios medžiagos su būtiniausia informacija. Kartu vyrai pasakojo apie tai, kokią žalą gamtai ir patiems gyventojams gali padaryti žolės deginimas, kaip elgtis radus kokį sprogmenį ar į jį panašų daiktą, kaip pasiruošti artėjančiam šildymo sezonui.

„Pasiruošk netikėtoms situacijoms jau šiandien – apsaugok save ir artimuosius rytoj!“ – tokia žinia buvo pagrindinė, kurią tądien Šilutės PGT vyrai stengėsi perduoti kuo daugiau žmonių. Jų stalelis buvo apkrautas būtiniausiomis išgyvenimo priemonėmis, kurių gali prireikti kiekvienam, užklupus ekstremaliai situacijai, prasidėjus karo veiksmams ar kitu netikėtu atveju.

Ugniagesiai demonstravo kuprinę, į kurią turėtų tilpti ne tik būtiniausi maisto produktai ir vandens atsargos, dokumentai, bet ir miegmaišis, daugybė kitų svarbių daiktų, be kurių išgyventi 72 valandas žmogui būtų sudėtinga.

„Dabar situacija pasaulyje tikrai sudėtinga, tad norime paskatinti žmones pasirūpinti savo saugumu ne tik kasdien, bet pagalvoti ir apie būtinybę išgyventi netikėtomis situacijomis. Tikimės, nei mums, nei Jums to neprireiks, bet kiekvienas turėtų būti pasiruošęs visokiems netikėtumams“, – sakė A. Ališauskas.