Ugniagesiai tramdė liepsnas 30-ties metrų aukštyje

gaisras vandentiekio boksteTrečiadienio pavakarę gautas pranešimas apie kilusį gaisrą Rusnės gatvėje, apleistoje buvusios lentpjūvės teritorijoje.

Į įvykio vietą vykstantys Šilutės ugniagesiai jau iš tolo matė iš aukšto mūrinio vandentiekio bokšto rūkstančius dūmus. Liepsnos kilo pačiame pastato viršuje, ugnis veržėsi iš po skarda dengto stogo.

Ugniagesiams norint pasiekti 30 metrų aukštyje esantį gaisro židinį teko panaudoti automobilines kopėčias. Užgesinus neįprastoje vietoje kilusias liepsnas, imta spėlioti, kaip tokiame aukštyje kilo gaisras.

Bokšto durys buvo užrakintos ir užkaltos lentomis, tad žmogus negalėjo ten įeiti. Vargu, ar kas nors iš lauko pusės galėjo pasiekti tokį aukštį ir sukelti gaisrą.

Kita galima gaisro priežastis, susijusi su elektros energijos tiekimu, taip pat nepasitvirtino, nes elektros srovės statinyje nebuvo.

Iš pirmo žvilgsnio „stebuklingai“ kilusio gaisro priežastį įžvelgė daug patirties turintis Šilutės PGT viršininko pavaduotojas R.Zimantas. Jo teigimu, ugnį įplieksti pastato medinėse stogo konstrukcijose galėjo lizdą ten susisukusi šarka. Šis paukštis turi įprotį į savo lizdą tempti blizgius daiktus, ir saulėtą dieną į lizde gulintis stiklas galėjo įplieksti ugnį.

Ugniagesiui jau yra tekę gesinti medyje įsismilkusį šio paukščio lizdą.