Ugniagesiams – neramus savaitgalis: degė šienas, balkonas, apleisti pastatai, gelbėjo skandintis ketinusį vyrą

Praėjęs savaitgalis pamario krašto ugniagesiams gelbėtojams buvo kaip reta įtemptas: ketvirtadienio pavakarę Šilutėje jiems teko skubėti gesinti degantį balkoną Laisvės alėjoje ir gelbėti per Atmatos tilto Rusnėje turėklus jau persisvėrusį vyrą...

Šilutės krašto ugniagesiams praėjusio savaitgalio dienos buvo išties nelengvos.

Penktadienį, įtariama, piktavalio įpliekstos liepsnos naikino 800 rulonų šieno Kalnujuose, o šeštadienio pavakarę net keturios cisternos skubėjo į Sėlių gatvę Šilutėje, kur jau nebe pirmą kartą degė apleistas namas.

Balkoną padegė vaikai

Ketvirtadienio pavakarę Laisvės alėjoje vaikščioję šilutiškiai sunerimo pamatę, kad iš vieno daugiabučio 4-ojo aukšto verčiasi dūmai ir liepsnos. Taip čia baigėsi vaikų žaidimai su ugnimi.

Pranešimas apie Laisvės alėjos 8-ojo daugiabučio balkone siautėjančias liepsnas Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai perduotas prieš pat 18 valandą. Į įvykio vietą išskubėjo dvi Šilutės PGT automobilinės cisternos. Šilutiškiui A. B. priklausančio buto duris ugniagesiams atidarė vaikai, vėliau paaiškėjo, kad jie ir buvo sukėlę gaisrą – balkone degė plastikiniai buteliai. Vėliau išsiaiškinta, kad liepsnos įsiplieskė po to, kai šaltąsias ugneles deginę vaikai jų greičiausiai tinkamai neužgesino.

Ugniagesiai gana greit užgesino liepsnas, bet žalos padaryta: smarkiai aprūko balkono sienos, lubos, langas. Ugniagesiai gaisravietę paliko apie 18.30 val.

Ketino šokti į Atmatą

Maždaug tuo pačiu metu Šilutės gelbėtojai skubėjo į dar į vieną gelbėjimo operaciją, tik jau Rusnėje. Iš čia pranešta, jog ant tilto per Atmatą praeiviai mato vyrą, kuris persisvėrė per turėklus. Pasak pranešėjų, vyras esą kažką kalbasi pats su savimi ir tarsi rengiasi šokti į upės bangas…

Nuskubėjus į vietą vyro nurodytoje vietoje nerasta, tačiau jau po pusvalandžio jis surastas gyvas ir sveikas.

Degė šienas ir senas namas

Penktadienį, apie 18.30 val. neprisistatęs praeivis pranešė, kad mato į dangų kylančias liepsnas Kalnujuose. Į įvykio vietą nuskubėję ugniagesiai pamatė, kad dega laukuose sukrautos šieno rulonų stirtos. Liepsnojo dvi atviroje vietovėje sukrautos stirtos, dar vieną pavyko išgelbėti. Visgi šiose vietovėse šienaujančiai ir mėsinius galvijus auginančiai bendrovei padaryta milžiniška žala – iš viso sudegė apie 800 šieno rulonų. Įtariamas padegimas, nuostolis vertinamas 8000 eurų.
Ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 187 str. 2 d. pradėjo ir policija, mat įtariamas padegimas.

Šeštadienio pavakarę, apie 16.15 val. juodi dūmai vėl pastebėti ir šiferio pokšėjimas buvo girdimas vakarinėje Šilutės dalyje, Sėlių gatvėje, šalia naujai statomo Sporto komplekso su baseinu.

Ugniagesiams buvo pranešta, kad viduje gali būti žmonių. Laimė, nei žmonės, nei naujosios statybos nenukentėjo, degė senutėlis, nei langų, nei durų jau neturintis dviejų aukštų namas tolėliau esančioje buvusios lentpjūvės teritorijoje. Pasak vietinių smalsuolių, jis padegamas jau nebe pirmą kartą, o šįkart pribaigtas galutinai – liko tik raudonų plytų sienos.

Prieš porą metų nupleškėjo ir dar vienas šalia šio stovintis nebegyvenamas namas.

Į šią gaisravietę suvažiavo net 5 ugniagesių autocisternos, o darbą PGT vyrai baigė tik apie 20.30 val.