Šiemet iki sausio 30 d. rajone kilo 10 gaisrų: 5 gaisrai kilo gyvenamose patalpose, 2 – atviroje teritorijoje, taip pat degė 3 automobiliai.
Pradėjus smarkiai šalti, žymiai dažniau užsidega suodžiai kaminuose ir šiukšlių konteineriai, į kuriuos neatsakingi gyventojai supila karštus pelenus.
Nevalomi dūmtraukiai gali užsidegti
Atšalus orams ir laikantis neįprastai stipriam vėjui, ugniagesiams padaugėjo išvykimų dėl dūmtraukiuose degančių suodžių. „Nuo metų pradžios jau turėjome 14 tokių iškvietimų, o nuo šildymo sezono pradžios – 21“, – sako Šilutės PGT priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Arūnas Ališauskas.
Prieš šildymo sezono pradžią ugniagesiai ne kartą gyventojus ragino ruoštis šildymo sezono pradžiai, t.y. remontuoti, valyti krosnis bei jų dūmtraukius. Tačiau gyventojai, anot A.Ališausko, nereaguoja į raginimus ir neskuba to daryti.
O vertėtų, nes kaminuose esantys suodžiai yra rimtos nelaimės pranašas, jiems užsidegus iki viso namo gaisro lieka, galima sakyti, tik vienas žingsnis.
A.Ališauskas įspėja, kad dūmtraukiuose besikaupiančius suodžius būtina valyti kas 3 mėnesius, o kūrenant intensyviai – ir dar dažniau. Vertėtų žinoti, kad už dūmtraukių nepriežiūrą gresia net administracinė atsakomybė.
Antradienį suodžiai vos neuždegė ir Juknaičių seniūnijos Kanteriškių kaimo gyventojo namo.
Laimė, didelių nuostolių šįkart dar išvengta. Bet ugniagesiams tokiose gaisravietėse tenka budėti tol, kol užgęsta paskutinės žiežirbos kaminuose.
Šią savaitę Šilutės PGT vyrams sunkiausias buvo trečiadienis, kuomet į iškvietimus jie skubėjo net 6 kartus. Suodžiai kaminuose degė Žvejų gatvėje, Šilutėje, Saugų seniūnijos Pangirių kaime, Rumšų kaime šalia Šilutės.
Konteineriai užsidega nuo karštų pelenų
Trečiadienį skubėta gesinti ir užsiliepsnojusius šiukšlių konteinerius – jie degė Šilutės Vilų, Sodų ir Šermukšnių gatvėse.
Konteinerių gaisrų irgi kasmet padaugėja atšalus orams, nes gyventojai nepaiso draudimų į konteinerius nepilti karštų pelenų.
Neprileiskite į patalpas smalkių
Kūrenant krosnis ypač pavojingos smalkės, todėl galima nesunkiai jomis apsinuodyti, o apsinuodijimas gali baigtis mirtimi. Smalkės – bespalvės ir bekvapės dujos, o tai pavojingiausia. Ugniagesiai perspėja, kad iškūrenus krosnį svarbu per anksti neužstumti sklendės, ją visiškai uždaryti galima tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti.
Pirmieji apsinuodijimo smalkėmis požymiai – lengvas apsvaigimas, suima mieguistumas, netenkama sąmonės.
Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą, nedelsdami kvieskite medikus (tel. 112), o patalpas gerai išvėdinkite.
Rašyti atsakymą