Ugnis paliko tik plikas sienas – reikalinga bet kokia pagalba

gaisrasŠių metų vasario 14 dieną sudegė 50-mečio šilutiškio Gintaro butas Dariaus ir Girėno gatvėje. Ugnis paliko apdegusias sienas ir žaizdas kūne. Sudegė visi bute buvę daiktai…

Šiandien, jau atsigavęs po patirto šoko, šilutiškis, o tiksliau jam artimi žmonės – sesuo Vitalija ir bičiulė, prašo pagalbos. Gintarui reikia visko, kad jis vėl galėtų sugrįžti į savo namus, į gyvenimą, – nuo tapetų, drabužių iki šaldytuvo.

Liepsnos veržėsi pro langą

Vasario 14-osios rytas Šilutėje prasidėjo žinia apie gaisrą Dariaus ir Girėno gatvėje. Ugniagesiams apie 6 val. ryto pranešta, kad penkių aukštų daugiabutyje veržiasi liepsnos iš pirmajame aukšte esančio buto. Gelbėtojai bute rado ant grindų gulintį vyrą, netekusį sąmonės. Jį medikai išvežė į reanimaciją, jo būklė buvo sunki.

Kitas bute buvęs vyras spėjo iššokti pro langą ir susižeidė nesunkiai, jam medikų pagalbos neprireikė. Bet jis apdegė rankas.

Kaimynai pasakojo, kad bute iki paryčių vyko linksmybės, buvo girtaujama. Pagalbos prašančios moterys neslepia, kad gaisras Gintaro bute kilo nuo cigarečių.

Patyrė šoką

Tas pro langą iššokęs ir rankas susižalojęs vyriškis buvo Gintaras. Kokia tą naktį su juo buvusio draugo būklė nežino nei jis, nei jį globojančios moterys.

„Gintaro visos rankos buvo apdegusios, Po gaisro bėdos ištiktą vyrą parsivežiau pas save į Tauragę, slaugiau apie du mėnesius“, – prisimena vyro pažįstama tauragiškė.

Moteris pasakojo, kad po nelaimės Gintaras dar porą naktų miegojo ugnies suniokotame bute, nėjo net pas seserį. Nudegusios rankos vėliau supūliavo. Jam dar pasisekė, kad žaizdos užgijo, o galėjo viskas baigtis liūdniau…

Pasak moterų, Gintaras patyrė ir didelį emocinį šoką: kurį laiką po gaisro naktimis šokdavo iš lovos, rėkdamas „degam“, „gaisras“.

Gintaro pažįstama teisina jį. Tauragiškė sako, kad gaisro išvakarėse su juo kalbėjo telefonu, jis nebuvo girtas. Vėliau pas jį atėjo draugas. „Mes žinome, kaip viskas įvyko. Tačiau tenka girdėti daug apkalbų“, – sako moteris.

Reikia daug ko

Atsigavęs nuo patirto šoko, Gintaras nori sugrįžti į savo namus, tiksliau į tai, kas liko iš jo namų.
„Vagis nors lentynas palieka, o gaisras – nieko“, – atsidūsta moterys, kalbėdamos apie dabartinę buto būklę.

Tvarkytis Gintarui padeda sesuo Vitalija. Ji nupirko gipskartonio plokštės, kad brolis galėtų pradėti kažką daryti – gremžti apdegusias sienas, montuoti tas plokštes, klijuoti tapetus.

200 eurų paramą skyrė Šilutės rajono savivaldybė, taip pat įdėjo ir langą. Dar 100 eurų davė kita Gintaro sesuo. Šilutės socialiniai darbuotojai taip pat parūpino šilutiškių dovanotų baldų, televizorių, žmonės aukojo ir Tauragėje.

Tačiau Gintarui dar reikia daug įvairių daiktų, statybos ir remonto priemonių, o ypač – šaldytuvo. Jis priims bet kokią pagalbą, nes sugrįžo į butą su plikomis sienomis.

„Tikimės, kad Gintaras iš savo klaidų pasimokė“, – viliasi jo sesuo.

Norintys padėti Gintarui, skambinkite jo seseriai Vitalijai telefonu 8 641 33350.