Ugnis pasiglemžė daugiavaikės šeimos namus – reikalinga bet kokia pagalba

 

gaisras Kalnuju_kaimePrieš savaitę, ankstų pirmadienio rytą, Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje esantį Kalnujų kaimą nušvietė gaisro pašvaistė – užsiliepsnojo ir visiškai sudegė daugiavaikės šeimos namai.

Be namų, taip kaip stovi, liko vieniša mama Jelena ir penki jos nepilnamečiai sūnūs.

Gaisras kilo, kai šeima dar miegojo. Paryčiais išbudusi moteris pajuto dūmų kvapą ir sukėlė vaikus. Vis jie spėjo iššokti per langus. Ugnis namą pasiglemžė visiškai.

Šiuo metu šeima glaudžiasi pas vyriausiąjį moters sūnų Klaipėdoje ir planuoja pirkti butą tame pačiame  Kalnujų kaime. Tačiau tas butas yra visiškai tuščias, tad nelaimėlių šeimai reikalinga bet kokia pagalba.

Namas sudegė visiškai

Gaisrininkai informuoja, kad lapkričio 6 dienos rytą Šilutės rajone, Kalnujų kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Kaip pelenais virsta jų namai, stebėjo 47 metų Jelena ir penki jos vaikai, iš kurių vyriausiam septyniolika metų, o jauniausiam aštuoneri.gaisras Kalniskes_kaime

Gaisro metu sudegė pastato stogas, apdegė sienos, supleškėjo ir viduje buvę namų apyvokos daiktai.

Prieš dešimt metų šeima buvo įrašyta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, tad apie nelaimę Jelena iškart pranešė Žemaičių Naumiesčio seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis Rasai Trakšelienei.

„4.45 val. Jelena man paskambino ir pasakė, kad „degam“. Greitai nulėkiau į įvykio vietą“, – pasakojo Rasa.

Jai nuvykus į Kalnujus gaisras jau buvo įsiplieskęs visame name. Nuo ko kilo gaisras, neaišku, tačiau sudegė viskas. Laimei, kad visa šeima spėjo išsigelbėti.

Ketina pirkti butą

gaisras Kalnuju_kaime4Šiuo metu Jelena kartu su trimis vaikais laikinai išvyko pas vyresnįjį sūnų į Klaipėdą. Kiti du vaikai apsistojo pas Vilmą, gyvenančią Kalnujų kaime. Moteris sutiko laikinai priimti vaikus, jais pasirūpinti.

Socialiniai darbuotojai šeimai siūlė apsigyventi Šilutės Socialinių paslaugų centre, tačiau Jelena nesutiko, argumentuodama, kad ten yra nakvynės namai ir daug girtaujančių žmonių. Šeimai taip pat buvo siūlytas socialinis būstas Pagrynių kaime, kurio Jelena taip pat atsisakė, nes žada pirkti butą Kalnujų kaime.

Savininkai sutiko butą parduoti išsimokėtinai per du metus, tačiau pirkėja turėtų sumokėti pradinį įnašą. Dėl finansinės paramos padegėliams ocialinė darbuotoja Rasa kartu su Katyčių pagrindinės mokyklos mokytoja kreipėsi į labdaros ir paramos fondą „Bėdų turgus“.

Moteris užpildė prašymą vienkartinei rajono savivaldybės skiriamai pašalpai gauti. Katyčių pagrindinės mokyklos ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos bendruomenės taip pat renka piniginę paramą šiai šeimai.

Reikalingi baldai ir kiti daiktai

„Tikrai negirtauja, mama vaikus visada tvarkingai aprengtus išleidžia į mokyklą. Aišku kai kurių socialinių įgūdžių moteriai trūksta, bet tai tikrai tvarkinga šeima. Jelena iki šiol nedirbo, nes augino vaikus“, – apie savo globojamą šeima pasakojo socialinė darbuotoja.

Šiuo metu nelaimėlių šeimai reikalinga bet kokia pagalba. Butas, į kurį planuoja įsikelti Jelena su vaikais yra visiškai tuščias, jame nėra jokių baldų nei buities technikos. Šeimai praverstų bet kokie baldai, virtuvės reikmenys, kiti daiktai.

Jeigu norite padėti šiai šeimai, daugiau informacijos gausite paskambinę telefono numeriu: 8 600  31186.

Asociacija „Žemaičių Naumiesčio bendruomenė“ skelbia sąskaitą, į kurią galima aukoti nelaimės ištiktai šeimai: Šilutės kredito unija, LT73 5010 2000 1400 0577, būtina nudodyti „parama nukentėjusiems nuo gaisro“.