Ugnis supleškino pieno bloką ir šaldymo įrangą

gaisras asociatyviSkaičiuojame pirmuosius skaudžius gaisrus, kurių priežastis – prasidėję šalčiai, o kartu ir šildymo sezonas.

Trečiadienio vidurdienis buvo nelaimingas Kintų seniūnijos Rūgalių kaime gyvenančio ūkininko Zigmanto L. šeimai – sudegė jo ūkinis pastatas kartu su pieno šaldymo įranga.

Pranešimą apie įsisiautėjusias liepsnas Šilutės ugniagesiai gavo tuoj po 12-os valandos. Apie tai, kad dega jo pieninė, pranešė pats šeimininkas. Į Rūgalius išskubėjo Šilutės, Kintų ir Saugų autocisternos. Atvykus ugniagesiams stogas jau degė atvira liepsna.

Suvaldyti liepsnas ugniagesiams pavyko per valandą, bet prie ūkinio pastato prijungto pieno bloko stogas nudegė visiškai. Jis buvo dengtas bitumine danga ir apšiltintas durpėmis. Pasak ugniagesių, tai yra degios medžiagos, kuriomis šiltinti pastatus draudžia statybos reglamentas.

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas sakė, jog oficiali gaisro priežastis – krosnių, židinių bei dūmtraukių eksploatacijos taisyklių pažeidimas. Ūkininkas buvo neteisingai sumontavęs dūmtraukį iš tame pačiame pastatėlyje buvusios krosnies.

Liepsnos sunaikino ne tik pastato stogą, bet ir jame buvusią melžimo bei pieno šaldymo įrangą, o tai jau dešimtys tūkstančių litų nuostolių.

Zigmantas L. turi didelį ūkį, laiko nemažai melžiamų karvių ir prieauglio. Kintų seniūnas Antanas Kližentis sako, kad ir ši gausų būrį vaikų auginanti šeima, ir tame pačiame kaime gyvenantys dar trys šio ūkininko broliai yra tikra atrama seniūnijai, neretai geranoriškai talkina savo technika.

Seniūnas neabejoja, kad Zigmantas L. ras jėgų atstatyti nudegusį pastatą ir žengti į priekį.