Ugnyje žuvo sutuoktiniai

Gaisras Sakučiuose. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Ketvirtadienį 21.23 val. ugniagesiai gavo pranešimą, kad Švėkšnos seniūnijos Alseikos kaime užsiliepsnojo vieno aukšto medinis gyvenamasis namas.

Šiandien rytą kilo gaisras ir kitame rajono krašte, Kintų seniūnijoje, Sakučių kaime. Čia užsidegė vienišo 88-erių vietos gyventojo medinė troba, kurioje šeimininkas buvo įkūręs krosnį.

Žmogus gaisre nenukentėjo, bet liko žiemai be stogo virš galvos. Panašu, kad ir šis gaisras kilo nuo įkaitusio kamino.

Artimiausia kaimynė, užėjusi ketvirtadienio vakarą pas Alseikų kaimo gyventojus, 56-erių ir 65-erių sutuoktinius M.S., rado juos bekūrenančius krosnį ir ramiai vakarojančius. Neįgalus sodybos šeimininkas gulėjo lovoje, o jo žmona baigė ūkio ruošą. Išeidama kaimynė net nenujautė, jog mato šiuos žmonės paskutinį kartą gyvus.

Po valandos ši troba buvo apsiausta ugnies, joje žuvo abu šie žmonės.

gaisras sveksnoje mazaKaimynė pirmoji pamatė kilusį gaisrą ir iškvietė ugniagesius. Kai jie atvyko, medinis 72 kvadratinių metrų namas, dengtas šiferiu, jau degė atvira liepsna. Atvykus ugniagesiams visas pastatas degė atvira ugnimi, stogas buvo įkritęs.

Perspėti kaimynų, kad viduje esama žmonių, ugniagesiai per liepsnas suskubo į vidų ir išnešė apdegusį vyriškio kūną.

Vos ištraukus šeimininką griuvo perdengimas, sutrukdęs žuvusiojo sutuoktinės paieškoms.

Po vidurnakčio ugniagesiai gelbėtojai dar dirbo gaisro vietoje.

Jie rado ir žuvusią moterį.

Įtariama, jog gaisras kilo nuo įkaitusio kamino, įsismilkus ant lubų supiltiems spaliams.

Apie tai, kad ugnyje žuvo abu tėvai, giminės penktadienio rytą pranešė užsienyje dirbantiems jų vaikams – sūnui ir dukrai.

Kol jie sugrįš, šarvojimo ir laidojimo rūpesčius padeda spręsti Švėkšnos seniūnija. Pasak seniūno Alfonso Šepučio, jau pasiųsti žmonės iškasti kapo duobę kapinėse. Šis darbas labai gilaus įšalo sąlygomis šiemet visur yra labai sunkus ir ilgas.