Paskolų gavėjai gali kreiptis dėl lengvatinių paskolų, kurioms taikoma fiksuota metinė palūkanų norma nuo 0,1 iki 0,69 proc. ir kurios suteikiamos iki 36 mėnesių laikotarpiui. Paskola suteikiama neįkeičiant turto, o jos administravimo mokestis siekia iki 2 proc., tačiau negali viršyti 2,5 tūkst. eurų.
„Mūsų šalies žemės ūkio sektorius net ir pandemijos aplinkybėmis demonstruoja gerus rezultatus. Bendraudami su klientais ir nagrinėdami viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją pastebime, kad ūkininkai netgi ryžtasi investuoti į ūkių patobulinimus, įsigyti naujos ir modernios technikos. Visgi, nors bendras paveikslas atrodo gana pozityviai, atskiri šiame sektoriuje veikiantys ūkio subjektai susiduria su pakankamai dideliais sunkumais, tad parama jiems iš tiesų reikalinga ir svarbi, siekiant užtikrinti veiklos tęstinumą“, – sako Paulius Jokšas, „PayRay“ vykdomasis direktorius.
Pasak P. Jokšo, gautas lengvatines paskolas ūkininkai gali panaudoti trumpalaikiam ir biologiniam turtui įsigyti, įvykdyti sutartis, atsiskaityti su tiekėjais ir subrangovais, sumokėti darbo užmokestį ir su juo susijusius mokesčius, taip pat skirti kitoms išlaidoms, būtinoms ūkinei veiklai palaikyti. Bankas dėl paskolos suteikimo apsisprendžia per vėliausiai per 2 darbo dienas.
„Žemės ūkio paskolų garantijų fondo” duomenimis, pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu” praėjusių metų rugpjūčio-spalio mėnesiais jau buvo suteikta paskolų už 88,5 mln. eurų. Numatytos lėšos buvo išskolintos gerokai anksčiau numatyto termino pabaigos, todėl šiai finansinei priemonei buvo skirta papildomų lėšų šiems metams.
Rašyti atsakymą