Ūkio banko klientės sąskaita ištuštėjo be jos žinios

ukio bankas tapo siauliu bankuPatikėjusi kalbomis, kad žlugusio banko klientai atgaus turėtus pinigus, šilutiškė liko be algos.

Ne visiems šilutiškiams džiugi buvo žinia apie atnaujintą buvusio Ūkio banko Šilutės skyriaus veiklą, kurią perėmė Šiaulių bankas.

Tie Ūkio banko klientai, kurie turėjo iš šio banko paėmę kreditus ir kas mėnesį iš einamųjų savo sąskaitų tvarkingai mokėjo sutartyje numatytas įmokas ir palūkanas, sužinojo, jog jų sąskaitose buvę pinigai nurašyti Ūkio bankui.

Tvarkingai mažino kreditą

Taip atsitiko ir šilutiškei Ramutei J., kuriai kas mėnesį į sąskaitą Ūkio banke būdavo pervedamas atlyginimas ir Ūkio bankas kas mėnesį iš jos sąskaitos kelis šimtus litų nurašydavo kreditui dengti ir procentams mokėti.

Uždarius Ūkio banką, moters sąskaitoje buvo likę pinigų, tad Ramutė neabejojo, kad, kaip dešimtis kartų viešai skelbė bankininkai, ji – smulki klientė – atgaus visus Ūkio banke turėtus pinigus.

Pasiskolinusi pinigų, kad galėtų išsiversti be atlyginimo, pervesto į Ūkio banką, moteris kantriai laukė, kada galės vėl naudotis buvusia sąskaita, savo nuožiūra leisti ten pervestą algą ir vėl tvarkingai, kas mėnesį, mokėti sutartą sumą už kreditą.

Deja, praėjusią savaitę Ūkio banko veiklą perėmusiame Šiaulių banke Ramutė sužinojo, kad pinigų, buvusių jos einamojoje sąskaitoje Ūkio banke, neatgaus. Pasirodo, visi jie nurašyti už kreditą Ūkio bankui.

Pasak Ramutės, nurašyta suma buvo daugiau nei tris kartus didesnė nei jos įprasta mėnesio įmoka.

„Man, gaunančiai ne itin dideles pajamas, tokia suma, atimta vienu kartu, sukėlė nemažai finansinių problemų. Vėl skolinuosi, ėjau aiškintis į Šiaulių banką, bet aiškaus atsakymo negavau. Sarkastiškai pasiuntė teisybės ieškoti pas Romanovą…“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo nuo bankinių vingrybių nukentėjusi moteris.

Palūkanų nepadengė

O šią savaitę ji jau gavo įspėjimą mokėti palūkanas už minėtą kreditą, nes, pasirodo, bankininkai Ramutės turėtus pinigus panaudojo tik kreditui dengti, o palūkanos liko kapsėti toliau…

„Vėlgi niekas nieko neaiškina: kaip skaičiuos palūkanas, ar jos bus mažesnės, atsižvelgiant į tai, kad kreditą be mano žinios jau sumažino?“ – daug klausimų turi buvusi Ūkio banko klientė.

Moteris sako žinanti ir daugiau šilutiškių, kurie tikėjosi iš Šiaulių banko, perėmusio Ūkio banko veiklą, atgauti sąskaitose turėtus pinigus. Bet ir jie prarado tūkstančius – sąskaitų savininkams nepranešus, pinigai nuskaičiuoti kreditams dengti.

Ūkio banko atstovai: toks įstatymas

Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas respublikinei žiniasklaidai komentavo situaciją. Jis teigė, kad tokie paskolų ir klientų turimų lėšų sudengimai vyksta laikantis įstatymų.

„Asmenų, kurie Ūkio banke turėjo indėlių ar lėšų sąskaitose ir kuriems taip pat buvo suteikta paskola, indėlių perkėlimo į Šiaulių banką tvarka yra aprašyta Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme“, – aiškino A.Audickas.

Jis pateikė pavyzdį: jeigu asmuo turėjo 100 tūkst. Lt paskolą ir 300 tūkst. Lt indėlį, į gerąjį banką gali keltis tik 200 tūkst. Lt indėlis, o likusi indėlio dalis paliekama Ūkio banke – šios lėšos bus naudojamos paliktai paskolai aptarnauti.

„Perkeldami klientų lėšas į Šiaulių banką vadovaujamės įstatymais. Jei žmonės turi klausimų, jie gali kreiptis į Ūkio banko kontaktų centrą telefonu, mes į juos atsakysime“, – sakė A.Audickas.