Ūkio banko klientų apgultis Šiaulių banko neišgąsdino

SIAULIU BANKE 1Šiandien tikriausiai baigsis Šiaulių banko Šilutės filialo apgultis. Buvusio Ūkio banko klientams prieš tris dienas – nuo antradienio – čia atnaujintas paslaugų teikimas, o nuo šiandien jie paslaugas gaus buvusio Ūkio banko patalpose (Lietuvininkų g. 45), kurios dabar tapo Šiaulių banko skyriumi.

Be to, Šiaulių banko Šilutės filialas skyrių atidarys ir Pagėgiuose.

Pasak dviem naujais skyriais padidėjusio Šiaulių banko Šilutės filialo direktorės Gražinos Treigienės, buvo tikėtasi, kad atnaujinus paslaugų teikimą buvusiems Ūkio banko klientams, teks aptarnauti daug naujų žmonių. Todėl vietoje įprastai veikiančios vienos klientų aptarnavimo kasos buvo atidarytos trys kasos.

G.Treigienės teigimu, naujų klientų apgultis neišgąsdino filialo darbuotojų. Jie tik stengėsi greičiau aptarnauti daugiau nei įprasta atėjusių klientų. Vis dėlto pirmąją dieną žmonėms eilėje teko stovėti ir pusvalandį, ir ilgiau.

Buvusiems Ūkio banko klientams, kuriems greičiausiai reikėjo pinigų, Šiaulių bankas ištiesė pagalbos ranką jau nuo pirmųjų dienų, kai buvo sustabdyta Ūkio banko veikla. Šiaulių bankas, dar nežinodamas, ar jam bus leista perimti bankrutavusio banko veiklą ir įsipareigojimus, išsigandusiems Ūkio banko klientams mokėjo „avansus“ – po 300 Lt. Tokios pagalbos prireikė 85 šilutiškiams.

Ketvirtadienio rytą Šiaulių banko Šilutės filialo paslaugomis jau buvo pasinaudoję 322 buvę Ūkio banko klientai. Jie dažniausiai pageidavo atsiimti į sąskaitas pervestas pašalpas, atlyginimus, pensijas. Tik du žmonės per tas dienas atsiėmė terminuotuosius indėlius. Vienam klientui per dieną galima atsiimti ne daugiau nei 20 000 Lt. Daugiau nei šimtas žmonių perkėlė savo sąskaitų lėšas į naujai atidarytas sąskaitas Šiaulių banke.

G.Treigienė primena, kad buvusiems Ūkio banko indėlininkams nebūtina skubėti į banką ir stovėti eilėse. Dėl savo santaupų jie gali būti ramūs, nes iki indėlio sutarties termino pabaigos indėliams galioja tos pačios sąlygos ir palūkanos, kurios buvo nustatytos Ūkio banke. Tokiems klientams pasiteirauti apie savo indėlius bus patogiau, kai žmonių srautas filiale ir skyriuose sumažės.

Kalbėdama apie naujo Šiaulių banko Šilutės filialo Šilutės skyriaus, kuris penktadienį atidarytas Lietuvininkų g. 45, veiklą, G.Treigienė sakė, kad jame į darbą priimti 5 darbuotojai. Tai pusė anksčiau čia dirbusių Ūkio banko Šilutės filialo darbuotojų. Tarp jų nėra buvusios filialo vadovės Genės Venckuvienės, kuri jau turi teisę išeiti į pensiją.

G.Treigienė mano, kad buvę Ūkio banko darbuotojai greitai perpras Šiaulių banko darbo skirtumus ir toliau kokybiškai aptarnaus klientus.

G.Treigienė tikisi, kad po Ūkio banko įsipareigojimų perėmimo Šiaulių banko klientų skaičius didės. Juolab, kad Šiaulių bankas savo konkrečiais darbais per daugelį metų jau įrodė, kad yra prisitaikęs dirbti su Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo atstovais. Šiaulių bankas neverčia savo klientų kuo daugiau naudotis internetinės bankininkystės paslaugomis, klientai, kurie turi klausimų ar spręstinų problemų, visuomet laukiami tiesioginio pokalbio ir konsultacijų su banko specialistais.