Ukrainos karių vaikai Šilutėje džiaugėsi taika ir skandavo „Slava Ukraine!“

ukrainos vaikai pasienyjeŠeštadienį, kai visa Lietuva minėjo Baltijos kelio jubiliejų ir išreiškė solidarumą su Nepriklausomybės dieną mininčia, bet atėjūnų ir separatistų draskoma Ukraina, ukrainietiški šūkiai – „Slava Ukraine, slava herojem!“ – nuskambėjo ir Šilutėje. Juos savo vaikiškais balsais kartojo Ukrainos karių vaikai, stovyklaujantys Lietuvoje.

Maidane sužeistų karių ir dabar už Ukrainos Nepriklausomybę kovojančių karių vaikai visą savaitę atostogavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione Tauragės apskrities 7-osios šaulių rinktinės jaunųjų šaulių organizuotoje stovykloje. Jie aplankė Vilnių, Trakus, Pamarį, netrūko atrakcijų ir Tauragės rajone.

Vaikus į Lietuvą atlydėjusi ukrainietė savanorė Oksana Zakharchuk sakė, kad vaikams tai proga ištrūkti nuo šiuo metu Ukrainoje vyraujančių slogių nuotaikų.

Į Tauragės Sakalinės miškuose įsikūrusį batalioną ukrainiečių vaikus atvežė lietuvaičiai – judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ atstovai. Kaip sakė šio judėjimo narys Haroldas Dublys, draugystė su ukrainiečių šeimomis užsimezgė pradėjus bendradarbiauti su savanorių ukrainiečių organizacija „Iniciatyva E plius“, kurios narė yra Oksana. Lietuvaičiai renka paramą ir perduoda ją savanoriams Ukrainoje, jau ne pirmą kartą organizuoja stovyklas karo baisumus patyrusių ukrainiečių vaikams.

Pasak Oksanos, organizacijos, kuriai ji atstovauja, nariai rūpinasi susirėmimų Ukrainoje metu sužeistais civiliais ir kariais. Už suaukotas lėšas perka jiems vaistų, higienos reikmenų. Moteriai ligoninėse teko slaugyti apie 200 asmenų. Pasak savanorės, nė vienas už Ukrainą kovojęs sužeistasis nesigaili dalyvavęs kovose su teroristais.

Šeštadienį Rusnėje ukrainiečius globojo gidė Iveta Ambrulaitienė. Ji aprodė salos įžymybes, Žvejo etnografinę sodybą, supažindino su Rusnės istorija.

Pradžiuginti svečius panoro ir Šilutės „Soroptimos“ klubas. Klubo prezidentė Jūratė Skabeikienė ir kitos klubo narės ukrainiečius pasitiko Šilutėje, Senojo turgaus aikštėje, ir padovanojo vaisių, sūrelių, sausainių pintinę.

Vaikai prisipažino, kad jiems Lietuvoje viskas patiko: ir kelionės į Vilnių, Trakus, plaukimas baidarėmis, smagūs išbandymai Taurų pramogų parke, visur sutikti nuoširdūs, jautrūs lietuviai. Palikti Lietuvą jiems bus tikrai sunku ir jau ne kartą teko braukti ašaras, pagalvojus apie išsiskyrimą. Tačiau namai traukia…

Šešiolikmetė Ruslana, kuri rudenį ruošiasi eiti į vienuoliktą klasę, papasakojo, kad jos abu tėvai – kariškiai. Mergina neslėpė, jog pasakoti apie situaciją Ukrainoje jai labai skaudu, nes vis iškyla išgyvenimai dėl karo zonoje buvusių tėčio ir mamos.

Vos septynerių Zacharas, kuris stovyklavo kartu su vyresnėle seserimi, prisipažino, kad čia smagu, bet labai ilgisi namų.

Penkiolikmetė Nastia atviravo, kad išvykdama į stovyklą Lietuvoje, ji sužinojo, jog tėtis yra sužeistas – skeveldra sužalojo koją.
Po apsilankymo Rusnėje ir Šilutėje vaikai išvyko į Klaipėdą, delfinariumą, vėliau – į Palangą. Pirmadienį vaikai iškeliavo namo, į gimtąją Ukrainą.