Ukrainos žmones atjaučia ir šilutiškiai, ir vainutiškiai

ukrainia vainuto caritasKai Lietuvos Caritas iškėlė iniciatyvą paremti Ukrainos žmones, nukentėjusius nuo karo, sukruto ir geros valios šilutiškiai.
Humanitarinę pagalbą penktadieniais prie Šilutės katalikų bažnyčios renka Šilutės Caritas, aukotojų nuolat laukia ir Vainuto Caritas savanoriai.

Šilutiškiai jau supakavo beveik 70 dėžių

„Žmonės patys pradėjo skambinti ir teirautis, kaip jie galėtų paremti nuo karo baisumų nukentėjusius ukrainiečius“, – sako Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčios Caritas skyriaus savanoriams vadovaujanti Zenutė Nausėdienė.
Ką galima aukoti, kaip supakuoti ir kur atnešti daiktus, tikinčiuosius informavo parapijos klebonas Stasys Toleikis.

Šilutiškai noriai aukoja šiltus drabužius, pirštines vaikams ir suaugusiesiems, patalynę, kai kurie atneša ir negendančių maisto produktų. Caritas savanoriai nesupakuotus daiktus pakuoja į dėžes, nuosavu transportu suvežę rikiuoja privačiame garaže, nes kol kas bažnyčia neturi patalpų labdarai saugoti. Vėliau daiktai bus išvežti į Klaipėdą.

Pasak Z.Nausėdienės, visi atnešusieji paramą geru žodžiu kalbėjo apie nukentėjusius ukrainiečius ir nuoširdžiai užjautė juos.

Aukoja įvairaus amžiaus žmonės – ir vyresni, ir jaunimas. Keletas jaunų merginų, atnešusių įvairių daiktų, džiaugėsi, kad gali prisidėti prie gražios misijos, sakė tai daryti paraginusios ir savo kaimynus, bendradarbius.
Iš viso šilutiškiai jau surinko beveik 70 dėžių. Daugiausia nukentėjusius ukrainiečius remia vidutinio socialinio sluoksnio žmonės. Net 13 dėžių tvarkingai supakavo Katalikių moterų draugijos narės, o viena savo pavardės skelbti nenorėjusi verslininkė paaukojo 10 dėžių ir pati savo transportu nuvežė į Klaipėdą.

Aukoja ir vainutiškiai

Trečiadienį 11 dėžių šiltų drabužių, apavo vaikams ir suaugusiesiems, apatinių, megztinių, striukių, apklotų ir kitokių daiktų surinko ir Vainuto Caritas atstovei Marytei Juškevičienei perdavė Vainuto Gerumo namų moterys. Šie daiktai – Vokietijos Cuxhaveno diakonijos narių aukos, kurias jie nuolat perduoda vainutiškiams.

„Stengėmės rinkti tik gerus, kokybiškus ir tvarkingus, o svarbiausia – šiltus daiktus“, – sakė Gerumo namų narės Birutė Tribičienė ir Aldona Gečienė bei šios organizacijos vadovė Anelė Lileikienė.
M.Juškevičienė sakė, jog karo baisumus patyrusiems Ukrainos žmonėms noriai aukoja ir patys vainutiškiai. Pastarosiomis savaitėmis daug jų užsuka į Vainuto šv. Jono Krikštytojo parapijos būstinę, kur kambarėlį turi ir vietos Caritas savanoriai. „Žmonės atneša ne tik drabužių, avalynės, bet ir negendančių maisto produktų. O pas tuos, kas neturi kuo atvežti, važiuojame patys“, – sakė M.Juškevičienė.

Vainutiškiai taip reagavo į vietos klebono Dainoro Židacko paraginimą nepamiršti bėdoje likusių žmonių, kurį jis išsakė šv. Mišių metu.
Z.Nausėdienė ir M.Juškevičienė pastebėjo, kad mūsų žmonės labai geranoriški ir dauguma aukotojų nemano, jog reikia girtis darant gerus darbus.

Prasidedant žiemai Ukrainos žmonėms, persikeliantiems iš Krymo į Vakarų Ukrainą, trūksta šiltų drabužių, buities reikmenų, higienos reikmenų bei maisto. Lietuviai raginami ukrainiečiams paaukoti ir pinigų į Caritas paskelbtą sąskaitą. Tiesiogiai pervesti paramą į Lietuvos Carito sąskaitą galima prisijungus prie savo el. bankininkystės): paskirtis „Pagalba Ukrainai“, AB bankas  Swedbank, a.s. nr. LT117300010115125084.