UNESCO renginys „Kukutynė 2014. Ant jūračių, ant maračių…“ vyks Kintuose

DSC 0260Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, bendradarbiaudama su Lietuvos liaudies kultūros centru, Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriumi ir Kintų Vydūno kultūros centru, rugpjūčio 11-13 dienomis Kin tuose rengia tradicinės kultūros mokymus –  stovyklą „Kukutynė 2014. Ant jūračių, ant maračių…“, skirtus Mažosios Lietuvos regionui.

Organizatoriai atsirinks 30 dalyvių iš Mažosios Lietuvos mokyklų. Stovyklos tikslas – sudominti moksleivius tradicine kultūra, kultūros paveldu bei paskatinti pedagogus aktyviau ir patraukliau skleisti regiono kultūros tradicijas jaunajai kartai.

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija skelbia stovyklos dalyvių konkursą 11-12 metų amžiaus moksleiviams bei pedagogams ir kviečia Mažosios Lietuvos regiono mokyklas surengti I konkurso atrankos etapą. Susidomėję mokytojai ir mokiniai kviečiami užpildyti jiems skirtą klausimyną, kuris publikuojamas interneto svetainėje unesco.lt.

Kiekviena projekte norinti dalyvauti mokykla turėtų atrinkti ir atsiųsti šešių moksleivių (po lygiai mergaičių ir berniukų) komandą, išradingiausiai, įdomiausiai ir kūrybingiausiai užpildytus klausimynus. Kartu su moksleiviais savo užpildytus klausimynus kviečiami siųsti susidomėję mokymais mokytojai.

II konkurso atrankos etape mokymų organizatoriai iš visų pateiktų kandidatūrų atrinks 30 būsimos stovyklos dalyvių.

Atrankos konkursą laimėję moksleiviai ir mokytojai mokymuose dalyvaus nemokamai. Moksleivių kandidatūros turi pasiekti Lietuvos nacionalinę UNESCO komisiją ne vėliau kaip iki š. m. gegužės 21 d. Apie atrankos rezultatus mokykloms bus pranešta iki gegužės 30 d.