Uostadvario laivų parade pasiektas Lietuvos rekordas!

laivu paradas 2Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „Factum“ patvirtino, kad gegužės 24 d. Šilutės rajone buvo pasiektas naujas rekordas: tądien surengtame pirmajame Nemuno deltos parade dalyvavusių laivų vilkstinė buvo ilgiausia vidaus vandenų laivų vilkstinė.

Joje plaukė 72 laivai, bendras jų visų ilgis siekė 580,65 m.

Surengti laivų paradą sumanė Nemuno deltos regioninio parko direkcijos darbuotojai. Jie sakė, kad šiuo metu mūsų rajone priskaičiuojama jau daugiau nei 1000 įvairių laivų, todėl nutarė, kad reikia renginio, kuriame būtų galima pamatyti juos visus.

Kad ir ne visi, bet gegužės 24-ąją Uostadvario mažųjų laivų uoste laivų rikiavosi daug. Dideli ir maži, prabangūs ir paprasti žvejybiniai laivai, senoviniai burlaiviai ir šiuolaikinės valtelės. Gelmė, Evelina, Frostas II, Aisytė, Ventainė, Pupa, Juodkrantė, Jelena, – tokie ir kitokie buvo jų pavadinimai.

Žiūrovai uoste būriavosi dar toli gražu iki vidurdienio. Tuomet čia buvo sukviestas kapitonų pasitarimas, sulaukta ir aukšto svečio – tuometinio aplinkos ministro Valentino Mazuronio.

Įspūdingą koncertą po atviru dangumi žiūrovams tądien surengė šv. Kristoforo orkestras su savo vadovu maestro Donatu Katkumi, įsitaisęs vieno laivo antrajame aukšte. Įstabios melodijos visą valandą liejosi pieva, kurioje sėdėjo šimtai žiūrovų.

Į virtinę išsirikiavę laivai išplaukė iš Uostadvario Kuršių marių link.

NDRP specialistai vėliau sakė nesitikėję, kad pirmasis renginys sutrauks tokį gausų būrį žiūrovų ir tiek daug laivų. Todėl tikima, kad kitais metais, kai jau bus ir patirties, toks renginys pavyks dar geriau.

Video iš laivų parado: