Uostadvario rekordas – 72 laivų vilkstinė

laivu paradas isplaukiaDideli ir maži, prabangūs ir žvejybiniai laivai, tiesiog valtelės, senoviniai burlaiviai; Gelmė, Evelina, Frostas II, Aisytė, Ventainė, Pupa, Juodkrantė, Trophy, Jelena ir t.t. – tiek įvairių laivų šeštadienį suplaukė į Uostadvario vidaus vandenų uostą siekti ilgiausios laivų virtinės rekordo.

Ir jiems pavyko – užregistruoti 72 parade dalyvavę laivai, jų bendras ilgis siekė 580 m ir 65 cm.

Gerą orą užsakė… Aplinkos ministerija

Šeštadienį Uostadvaryje buvo karšta ne tik nuo saulės. Atmosferą, regis, dar labiau kaitino pirmyn ir atgal zujantys renginio organizatoriai – Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) darbuotojai. Tai jie ėmėsi realizuoti kolegei Aurelijai Jakštaitei kilusią idėją – organizuoti renginį, kokio Pamaryje dar nebuvo. Tad nebuvo ir patirties.laivu paradas aurelija

Reginių ištroškę žiūrovai uoste būriavosi dar toli gražu iki vidurdienio, kuomet buvo sukviestas kapitonų pasitarimas. Vieni atvykėliai tiesiog susėdo paunksnėje, kiti pasigėrėti vandens platybėmis užsiropštė į antrą šimtmetį menantį švyturį, tretieji skubėjo fotoaparatais įamžinti puikius vaizdus.

Nevėluodamas atvyko aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Sveikindamas susirinkusius žiūrovus jis pasidžiaugė ir renginiu, ir kompanija, ir oru, už kurį renginio dalyviai esą turėtų būti dėkingi Aplinkos ministerijai… Pats ministras nuvedė ir kapitonų eiseną iki prieplaukos.

Gero vėjo laivavedžiams ir geros nuotaikos dalyviams linkėjo rajono meras Šarūnas Laužikas. NDRP direktorius Vaidas Pavilonis priminė, kad šio krašto gyventojai visuomet turėjo visokiausių plaukiojimo priemonių. Šiuo metu Šilutės rajone priskaičiuojama jau daugiau nei 1000 laivų. Todėl NDRP darbuotojai ir nutarė, kad reikia renginio, kuriame būtų galima parodyti juos visus.

Plojimais pasitiktas šv. Kristoforo orkestras ir jo vadovas maestro Donatas Katkus. Pievą užliejo įstabios orkestro melodijos. Visą valandą orkestras griežė, įsitaisęs antrame laivo „Aqua Nova“ aukšte.

laivu paradas kapitonaiJei nebūtų potvynių, tada juos pirktume…

Tarp renginio dalyvių matėme ne vieną garsų mūsų krašto laivininką, o „Šilutės naujienos“ pagavo UAB „Šturmų žuvininkystės įmonė“ direktorių, agrarinių mokslų daktarą Alfonsą Pekarską ir pasidomėjo, ką jis mano apie pirmąjį tokį renginį Nemuno deltoje.

Anot A.Pekarsko, toks renginys mūsų rajone tiesiog būtinas, nes juk deklaruojame, jog gyvename krašte, kur vanduo – ne kas kitas – kuria gyvenimą, ir kur nei žiemą, nei vasarą netyla kalbos apie potvynius ir vandenį. Tad ir šventė, parodanti, kad nuo vandens čia prasideda gyvenimas, yra būtina.

„Manau, kad jei potvynių mūsų krašte nebūtų, kraštiečiai gal rinktų pinigus ir pirktų tą potvynį“, – šmaikštavo „Admirolo“ kapitonas A.Pekarskas. Nes potvyniai, pasak jo, tai ir šio krašto žaluma, ir darbas šimtams ir tūkstančiams žmonių, ir maistas jų šeimoms.

Ten, kur vanduo, žinia, – ir laivai, o šiame krašte anksčiau už laivus, anot A.Pekarsko, gal tik arklys atsirado.
Dar pašnekovas pasiūlė pasvarstyti, kodėl žmonės moja nuo kranto tolstantiems laivams? Todėl, kad taip nori pasakyti: „Aš tau linkiu, kad grįžtum, aš tavęs laukiu“.

„Aš lenkiuosi tiems, kurie plaukiojo barkasais ir kurėnais, ir manau, kad yra didelė laimė, jog savo krašte turime Simą Knapkį – jauną entuziastą, pasiryžusį atgaivinti senovinius burinius laivus“, – sakė A.Pekarskas.laivu paradas orkestras

Skambant paskutinėms orkestro melodijoms, prie uosto vartų vienas už kito jau rikiavosi išplaukti į marias ir pagerbti žuvusius pasiruošę laiveliai ir laivai.

Pavyko geriau, nei tikėjosi

„Pavyko net geriau, nei tikėjomės“, – vakar „Šilutės naujienoms“ sakė idėjos autorė A.Jakštaitė.

Pasak specialistės, ji su kolegomis tikėjosi, jog į pirmąjį renginį suplauks gal pora dešimčių laivų, bet kad jų bus septynios dešimtys, niekas nepranašavo. Laivininkai į Uostadvarį atplaukė iš Juodkrantės, Nidos, Klaipėdos, ypač daug jų registravosi paskutinėmis dienomis iki renginio.

„Darbo buvo daug, patirties dar neturėjome. Bet dabar jau džiaugiamės, kad kitais metais turėsime“, – smagiai kalbėjo A.Jakštaitė ir patikino, kad greičiausiai Pamaryje turėsime tokios šventės tradiciją.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ facebook albume