Uostadvario vandens kėlimo stotyje – garo variklių paslaptys (video)

Uostadvario vandens kėlimo stotis. / atostogos.pinigukarta.lt nuotr.„Šilutės naujienos”, bendradarbiaudami su vienu populiariausių tinklalapių apie verslą Lietuvoje „Pinigų karta”, skelbia straipsnių ir videoreportažų ciklą apie lankytinas vietas Šilutės rajone.

Pažvelkite į Pamario krašto egzotiką iš naujo! Galbūt kai kurios puikiai pažįstamos nuo vaikystės vietos gali tapti neįtikėtinu atradimu.

Kiekvieną dieną spausdinsime straipsnį, kuriame rasite vaizdo reportažą, trumpą aprašą, naudingą informaciją ir galbūt patarimus, kurie pravers ruošiantis į kelionę.

Uostadvario vandens kėlimo stotis

Net jei niekada negirdėjote žodžio polderiai, apžiūrėti vandens kėlimo stotį Uostadvaryje, Rusnės saloje tikrai verta. Polderiai – nusausintos žemės ir pylimais apsaugoti dirbamos žemės plotai. Čia 1907 m. pastatyta pirmoji Lietuvoje vandens kėlimo stotis.

Garo turbina sukdavo milžinišką veleną ir pumpavo vandenį iš potvynio apsemtų pievų. Dabar čia įrengtas polderių muziejus, o šalia gyvenanti buvusio stoties darbuotojo dukra Seva Buivydienė dar atsimena, kaip garo turbina veikė. Statinys yra paskelbtas technikos istorijos paminklu, prieš keletą metų restauruotas. Vertingas architektūriniu požiūriu – tai gerai išlikęs regioninės istorinės architektūros, ano laiko statybos technikos pavyzdys.    

Pavadinimas Salos etnokultūros ir informacijos centras
Adresas Neringos g. 7, LT – 99350 Rusnė, Šilutės r.
Kontaktai Tel./faks. 8 441 500 10,
el. p. rusnessala.etno@gmail.com

Naudingi patarimai:

Vandens kėlimo stotyje nuolatinio darbuotojo nėra. Į muziejų jus įleis ir apie garo variklį papasakos buvusio stoties darbininko dukra. Tačiau jei moters nėra namie, į muziejų nepateksite. Patartume dėl ekskursijų tartis su Salos etnokultūros ir informacijos centru.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

pinigu karta logo